Tak jsme se, ačkoli GPS stále nevlastníme, vydali na lov našich prvních cachí v okolí bydliště. A světe div se! Po dvouhodinové procházce po Střešovicích a Břevnově jsme našli 3 z plánovaných 4 schránek. Ta u Střešovického kostela je prostě nějaká záhadná. Už jsme ji tam celkově hledali třikrát a nic. Ale například ta v zahradě Břevnovského kláštera je moc pěkná. Pro nás začátečníky naprosto výborná. Takže už je jasné, co Ježíšek Vláďovi přinese pod stromeček. K hledání dalších cachí, například v okolí Šesté baterie, to bude docela nutnost. Navíc nám tím vznikl plán na příští rok – sem tam nějakou tu “kešku” na našich cyklovýletech nejen objevit, ale i vytvořit :-).

Celý článek zde.
Ještě jsem neměla čas přečíst článek celý, ale úvod mě dostal – co dělat, abychom se vyhnuli
bolestem zad (a jak jim předcházet):
obnovit oslabené funkce,
odlehčit přetížené,
posílit slabé,
uvolnit ztuhlé a
zapojit nevyužité svaly, klouby a nervová vlákna.
Kdyby se to také tak jednoduše dalo převést do praxe 😀

Tak opět jeden článek “o ničem”. Dnes bych zde ráda poznamenala dvě věci – plavání a geocaching.
To první asi nikoho, kdo mě zná, nepřekvapí – plavu odmalička a pravidelně pořád, takže co nového bych tu asi tak mohla psát. Na facebooku jsem se dočetla, že můj bývalý spolužák docela pravidelně začal plavat a shání se po nějakém dobrém bazénu, kde by si mohl ráno v klidu, a žádným plaveckým výcvikem nerušen, zaplavat. A tak mu na to hned kamarád reagoval tím, že bazén na Vinohradech docela ujde (http://www.sokolvinohrady.cz/Bazen). Tak jsem nemohla můj domovský bazén nepochválit a nedoporučit. Zároveň bych tedy na tomto místě ráda všem připomněla, že plavání je výborný otužovací aerobní sport, který díky krytým prostorům je vhodný celoročně. Zároveň to má také uklidňující a antistresové účinky :-). ALE! – plavat se musí umět! Jinak vám vaše krční páteř nepoděkuje. A jestli máte nějaký svůj oblíbený bazén, nebo jste se někde naopak setkali s příšernými podmínkami, tak to sem určitě napište, ať se mohou ostatní poučit či nechat inspirovat.
A další věc se týká článku z přílohy pátečního Práva – geocachingu. Již dříve jsem o tom četla, ale nyní zaujal článek nejen mě, ale i Vláďu, a vzhledem k tomu, že počasí venku kolu už moc nepřeje a na lyže je ještě brzy, tak se tematické procházky “za pokladem” zdají být výbornou náplní sychravých víkendů. Kdo neví, o co jde, tak přikládám několik šikovných odkazů, kterými bych se sama ráda časem prokousala. “Nejlepší” na tom je, že GPS navigaci nevlastníme a kvůli tomuhle si ji asi kupovat nebudeme, takže naše hledání bude o to zajímavější. Navíc ale se kolem našeho bydliště, jak Vláďa již zjistil, vyskytuje tak 20 schránek, takže první pokusné výpravy nebudou nikam daleko. A uvidíme, jestli to za to stojí :-).
Geocaching – the official GPS cache hunt site: http://www.geocaching.com/
Vše o geocachingu – lovení pokladů (výbava, nejlepší cache, apod.): http://www.poklady.com/

V příloze hospodářek mě zaujal článek o českých muslimech. Samozřejmě mě nejvíc zaujala pasáž o tom, kam se chodí najíst, kde seženou “své” halal maso (zvířata musí být zabita rituálně a zbavená krve), kde lze ochutnat třeba libanonskou kuchyni a kam na jejich sláďůrky. Takže zde uvádím vlastně takový souhrn adres, ke co dobrého nakoupit.
 • Halal řeznictví – Bořivojova 76, Žižkov (mají i jehněčí)
 • bistro Chez Amis – Spálená (kuskus, jehněčí, polotovary)
 • turecká rastaurace Istanbul Kebab – Politických věznů
 • pakistánské bistro – Růžová ulice (prý zde mají ďábelsky pálivé kuře vindalú :-))
 • libanonská restaurace Safír – v obchodním centru Anděl
 • U Cedru – ulice Československé armády, Dejvice (libanonská kuchyně)
 • libanonská restaurace El Emír – Palladium
 • marocká kuchyně – bistro Mamas a Papas na Letné
 • pakistánská kuchyně – restaurace Mailsi v Libni
 • afgánská kuchyně – restaurace Kábul v ulici Karoliny Světlé
 • nejen cukrovinky z Damašku – Slezská, Vinohrady (kavárna Sweet Palace)
(čerpáno z INmagazínu Hospodářských novin, 14.10.2009)

Minulý víkend při návštěvě Bio Stylu v Letňanech mě nadchly vystavované masážní židle (bohužel jedna stojí kolem 10 000 Kč) a po dlouhé době mě to zase “donutilo” zamyslet se nad mojí “masérskou” kariérou. Přiznám to dobrovolně – flákám to. Ale mám dobrou výmluvu – na posteli se fakt masíruje blbě. A tak jsem zase jednou zavítala na stránky Dexter Academy (http://www.masaze-kurzy.cz/index.php), kde nabízejí prý kolem 500 kurzů (nepočítala jsem je :-)) různých typů masáží. A jak jsem je tak procházela, tak některé mě opravdu zaujaly. Jako první samozřejmě “Masáž vsedě na masážní židli” (na internetu jsem ty židle našla i za docela slušnou cenu), tak začínám uvažovat, že bych na to šla (termín mají 23.12.). Takže kdyby to někoho zaujalo také, budu jedině ráda, když tam nebudu muset jít sama. Dále mě zaujalo “Čínská masáž – uvolňování blokád”, na což jsem chtěla jít už tak před 4 lety, hned poté, co jsem dokončila základní masérský kurz, ale nakonec z toho nějak sešlo. A samozřejmě “Baňkování”.
Některé kurzy jsou pro laiky, u některých je dobré znát základy anatomie, případně základy čínské masáže, ale všechno to vypadá velmi lákavě. A vzhledem k tomu, že se často jedná o “pouhé” osmihodinové kurzy, nejsou ani tak časově náročné. Prostě jsem se poohlížela po něčem, co by mě zase pro masáže zapálilo. A tak, abych to pořád neoddalovala, jak je mým dobrým zvykem (nakonec jsem si to musela dát jednou jako předsevzetí, že rozhodování všeho druhu nebudu odkládat a budu jednat :-)) jsem se rovnou přihlásila na kurz “Úvod do čínské masáže + Medová detoxikační masáž + Ušní svíce” – to mi přišlo jako nejlepší, protože – získám základy čínské masáže, které jsou podmínkou pro jiné kurzy, které mě zaujaly (již třeba zmiňované baňkování), medová masáž mě zaujala svoji “exotikou” a o ušních svících uvažuji tak tři roky, že je vyzkouším, tak konečně o tom budu vědět něco víc. Takže kdybyste se někdo ke mně chtěl přidat, tak neváhejte a přihlaste se na http://www.masaze-kurzy.cz/cinska.php (termín 18. -19.11.).
Tak jsem udělala Dexter Academy pěknou reklamu zadarmo 🙂 a teď zpět do práce.