(Küsnachter Tobel / Küsnacht Ravine Walk)

Jako snad pokaždé v červnu, je i tento výlet inspirován blogem na Swiss Family Fun. Již dlouho jsem se chtěla na toto minipohoříčko mezi curyšským jezerem a Greifensee podívat. A Forch je tedy ideální startovní bod. Navíc sem vede z nádraží Stadelhoffen onen tramvajovlak S18, takže parádní raritka, kterou ukázat české návštěvě H+H.

Pokračovat ve čtení

Tak jsme se konečně dostali i na tento vzdálenější dětský trail – Obří. Inspiraci jsme opět našli na Swiss family fun. Z Curychu to máme cca 1,5 h autem. Parkovali jsme přímo u lanovky. Posledních několik desítek kilometrů se cesta kroutila malebným údolím.

Hned u spodní stanice lanovky si můžete koupit buď jen obyčejnou zpáteční jízdenku nebo kombi jízdenku na lanovku a buď horskou koloběžku nebo trojkolku. To jsme využili (není problém změnit nahoře, když se rozhodnete).

Pokračovat ve čtení

Každý, kdo jede na dovolenou ven z české nížiny již jistě řešil směnu měn. My to máme tím “zajímavější”, že vyděláváme ve švýcarských francích a ty dále tedy musíme měnit na koruny (nákupy a pobyty v Čechách) i eura (cesta přes Německo, dovolená v Rakousku, …). Pokud máme hotovost, měníme ji ve VIP směnárně eXchange v Praze, pokud pouze online, pak využíváme Revolut, CurrencyFair, či Transferwise.

Ale pak je tu ještě další problém s měnami. A tou je spoření a investice. Účty máme samozřejmě ve všech výše zmíněných měnách. Jednotlivé finanční produkty jsou pak ale stejně nakupovány různě – na účtu v CHF nákupy v USD, na účtě v CZK produkty v EUR, apod. A nyní plánuji druhou spořící šestiletku pro Eli. Když se narodila a neměli jsme moc chuť a čas řešit moc spoření a finance, tak jsme ji založili stavební spoření. Se státní podporou se to na 6 let docela vyplatí. Na delší časové úseky a tím pádem i vyšší objemy peněz už státní podpora nedokáže kompenzovat nízké úroky. Takže co dál?

Pokračovat ve čtení

Sem tam narazím na něco, co vypadá zajímavě a chtěla bych se na to podívat podrobněji později. Na to je tato stránka.