Jaké bylo vlastní stěhování ze švýcarského Curychu do Prahy se můžete dočíst zde.

Hlavní článek jsem psala průběžně od půlky srpna do konce září

Jsou věci, které ještě nejsou dořešené, ty budu přidávat později/průběžně (jinak bych tento článek mohla mít v rozepsaných také několik let).

Pokračovat ve čtení

Neděle – V neděli jsme děti nechali babi J v Káraným (měla tam i Ráďu) a jeli jsme opět oblíbené kolečko (OBI, Kika, apod.).

Pondělí – Odpoledne jsme vzali babi J. do ZOO. Já mám již odminula celoroční legitku, Maty to má zatím zadarmo a Eli to měla jen za 50 Kč (levné pondělí :-)). Zůstali jsme jen dole. Mě se klasicky nejvíc líbili Gaviálové. Ale objevili jsme poprvé i opičí ostrov. Guarézy byly úplně blizoučko. Maty klasicky usnul až na cestě domů, takže byl večer vzhůru snad do desíti.

Úterý – Eli začíná team building s její první třídou v Toulcově dvoře. I s přespáním. Fakt mazec něco takového s tak malými dětmi, které se ještě neznají. Ale což, to je účel akce – se seznámit. S Matym jsme šli odpoledne na hřiště, já ve sklepě vylovila TRX a na hřišti jsem si našla dobrý strom, kam to připevnit, takže jsem po cca 2 měsících zase trošku cvičila (ad druhý den cítila každičký sval).

Pokračovat ve čtení

Koukám, že mám tento článek rozepsaný již nějakou dobu, tak ho trochu upravím, stejně jsem teď chtěla něco připsat, tak to spojím a ani to třeba nemusíte číst – jsou to spíš takové mé poznámky :-).

Stručný přehled platforem, které využívám, jsem zde již uváděla. A tady jsem se jim chtěla věnovat trošku víc podrobně, ale nějak se k tomu nemohu dostat. Tak alespoň první z nich. Než jsem s některými platformami začala, inspirovala jsem se na blozích mých kamarádů, či renomovaných obchodníků. Nemělo by cenu, abych tady neuměle přepisovala, co jiní již trefně popsali. Takže zatím jen výčty, které budu rozšiřovat.

Pokračovat ve čtení

Ono se řekne televize, ale ne vždy to je tak jednoduché. Tu krabici máme, ale žádný vstup. Takže jsme zpočátku koukali hlavně na DVD. Naše požadavky nebyly jednoduché – chtěli jsme převážně dětské programy v čj, aj, a nj. A obzvlášť s německými programy je problém. Vláďa by asi rád také Eurosport, a já asi nic nepotřebuji. Líbilo se mi E4, ale s anglickými kanály to je ještě horší, než s těmi německými. O2 TV, ani UPC tv nám nevyhovovala, tak jsme už vybrali satelit. Ale nakonec Vláďa objevil lepší.tv. Jejich nabídka programů mě nadchla. Jde o TV přes internet. Splňovala vše, co jsem chtěli. Problém byl trošku s tou chytrou krabičkou. Jejich verze je už pár let stará a Vláďa se obával, že jen co si ji od nich koupíme, tak přijdou s něčím lepším. Takže na Alza sehnal Vláďa od Tesla (ne, bohužel ne to auto) mediabox a s tím se z naší chudinky staré televize stane smart TV a bude umět přehrávat věci z internetu a i tu lepší tv. Ta se navíc dá vyzkoušet za 1 Kč, takže už zkoušíme, co to umí. Vláďa muset trošku zesílit wifi, aby se nám to moc netrhalo (dostat k televizi kabel by bylo nejedno vrtání a víc jak deset metrů kabelu :-/), ale už můžeme pouštět všechny naše oblíbené pořady, jako Spirit a Paw Patrol.

Nedá se svítit … reality budou vždy zajímavou investicí. Už jen kvůli tomu, že každý někde musí bydlet. I když nákup reality na vlastní bydlení není tak úplně investice. No ale což. Zde uvádím zajímavé odkazy, na které jsem narazila. Ne vše je ozkoušené, či relevantní. Něco může být i scam, ale chci si to v klidu někdy pročíst, tak to zde uvádím.

Blogy a články

V září začala Elišce škola, dětem dorazily kartičky pojištěnců (nevím proč mě ne, když jsme to vyřizovala vše v jeden den), dolaďujeme školní výbavu (ne vždy jsme správně pochopili, co se pod kterým názvem skrývá), byla jsem na mých prvních třídních schůzkách (+jedny v němčině jen pro děti z té lepší německé skupiny), s Matym jsem si projezdili Kobylisy křížem krážem autobusem tramvají i metrem, okoukli jsme trhy na Ládví (a burčák!). Zúčastnila jsem se investorské konference, Vláďa oprášil mapník a jel na MTBO závody. Udělali jsme si s Vláďou vlakový výlet do Brna podívat se na nábytek Aldo. Po předchozích návštěvách IKEA, Asko, Sconto, Kika a nyní Aldo jsme dospěli k závěru, že si nábytek musíme nechat udělat na míru, protože všude bylo něco ne tak úplně, jak jsme to my chtěli. Byla jsem na “sousedské párty” – jednou za rok se všichni sousedi z naší ulice sejdou na posezení uprostřed ulice, pije se, hraje se, povídá se a seznamuje se. Poznala jsem tak několik našich sousedů a k mému překvapení tu je i hodně dětí, i ve věku našich dětí. Řešíme německou TV.

Pokračovat ve čtení

Trading Expo & Alternativní investice

6.-.7.9.2019 se na výstavišti v Letňanech (jakožto skoro nepražák jsem musela guglit, jestli jde opravdu o Letňany nebo Holešovice, vždyť tam se to také jmenuje Výstaviště, ne?) uskutečnila investorská minikonference – během dvou dní proběhlo 13 prezentací (s tím, že jen tu poslední “investice do whisky” jsem nakonec vynechala) o různých alternativních možnostech investování. Sál byl zaplněn většinou tak z poloviny až tří čtvrtin, sobota byla obsazenější než pátek. Vláďa byl sice v pátek v práci a v sobotu na závodech, ale o děti se naštěstí mohla postarat babi s dědou ve Střešovicích (a završit tím šestý týden hlídání v řadě, což nebylo vůbec jednoduché). Ačkoli byly páteční prezentace pouze 15 minutové, poskytlo mi to dost impulzů k přemýšlení. Ráda bych si tak zde i na později poznamenala, co mě z jednotlivých přednášek zaujalo.

Pokračovat ve čtení