Tak nejprve to nejdůležitější – Vánoce. Vánoční stromeček máme již od půlky listopadu, děti natěšené, jak nidky 🙂 V pátek po škole, kvůli PSU odpadá Elišce krav maga, což se zrovna hodí – jedeme s ní na test, abychom měli jistotu, že na Vánoce k babičkám nic nepřitáhneme (měli 14 dní před tíme “nerizikový” kontakt, tak jistota je jistota. Vybrali jsme si stan na parkovišti u bazénu Šutka (drive-in). Objednaný čas je orientační – před námi fronta aut a prostě se čeká. Nakonec to bylo čekání na hodinu, ale lepší čekat v autě, než někde v chumlu dalších nemocných.

Pokračovat ve čtení

Štědrý den jsme kvůli Eliščině karanténě (ťuk, ťuk na dřevo bez příznaků) strávili poprvé pouze ve čtyřech doma. Děti se trochu strachovaly, že pod tak malý stromeček, který máme, se moc dárků nevejde. Navíc s námi rozjely pěknou hru – sami (a to jim jsou jen 3 a 7 let) začali několik dní před Štědrým dnem dávat nepozorovaně pod stromečkem jejich dárky pro nás. A pak celí překvapení přiběhli, že tam je další dárek … a kupodivu samé pro nás. Tak jsme jim trochu zamíchali hlavu, když se tam tři dny před Štědrým dnem objevil přes noc další dárek, který ale nebyl od nich (ani pro ně). A dalši noc další, tentorkát pro ně. Byli jsme zvědaví, jestli ho otevřou předčasně – vydrželi to.

Pokračovat ve čtení

Nemůžu se rozhodnout, jestli bilancuji, nebo balancuji :-), tak jsem nechala v titulku oboje, snad vás to moc nezmátlo.

Neustále mám pocit, že mé peníze, které jsem tak pracně vytáhla ze Švýcarského důchodového systému (II. a III. pilíř) pouze ztrácejí na hodnotě na mém běžném účtu :-/ Na druhou stranu, ono se i čekáním dá něco vydělat, protože to potřebujeme převézt z franků na koruny. A je rozdíl, pokud máte kurz 23 nebo 25 Kč/CHF a pokud převádíte 100, 1 000 či 10 000 CHF. Jen tak na okraj, za poslední rok bylo minimum 23,235 a maximum
26,3 Kč / CHF.

Pokračovat ve čtení

Aneb velké srovnání Endomondo a MapMyRun, či chcete-li Endomondo vs. MapMyRun.

Na své cestě “kterou sportovní app zvolím místo končícího Endomondo” jsem zatím porovnávala Samsung Health a Strava. Jak Samsung Health, tak Strava (minimálně v neplacené verzi) mají větší či menší nedostatky. Dnes se tedy podíváme na skutečného nástupce Endomondo (nikoli, že si ho volím, ale že spadá pod stejnou firmu a na rozdíl od Endomondo pokračuje dál v existenci) a tím je MapMyRun.

Pokračovat ve čtení

Orienťák u Říčan (sobota)

V týdnu se Vláďa zúčastnil nějakého orienťáku po tmě a my využili mapu a jeli si to s dětmi za světla projít (jen část z trasy). I kontroly (rulička od toaleťáku s odrazkou) byly stále na místě. Až na jednu kontrolu jsme našli vše naplánované. Cestou jsme štrejchli i naučnou stezku o divočácích a dozvěděli se tak, že před prasetem nemá cenu utíkat, protože je určitě rychlejší, než my. Takže buď splynout se stromem, nebo na něj vylézt. Nakonec jsme nachodili 6,7 km za 3:10 h. Fotky (s heslem). Jo a mimochodem, jak teď řeším, čím nahradím Endomondo a volím de facto mezi Samsung Health a Strava, tak dnešní výlet jsem si měřila pouze hodinkami (tzn. Samsung Health) a naprd je, že oni opravdu nemají webové rozhraní, takže na výsledky se potom blbě kouká. Když chce člověk použít nějaký náhled, tak musím dělat printscreen na telefonu.

Pokračovat ve čtení

Jak jsem minule zmínila, Endomondo končí, a tak začínám testovat další aplikace. Jako první Strava a Samsung Health.

Co by daná aplikace měla mít?:

  • Verze pro web, telefon a ideálně i moje Samsung hodinky.
  • Sporty: chůze, workout/posilování, sebeobrana/martial arts, kolo, běh, koloběžka, běžky.
  • Ruční přidání záznamu (bez trasy).
  • Ruční přidání záznamu (s trasou).
  • Statistika – ideálně pro měsíce/roky a konkrétní sporty (vzdálenost / čas).
Pokračovat ve čtení

Lidé se prý dělí na dvě skupiny:

  • ty, kteří zálohují a
  • ty, kteří zálohovat budou.

Já to mám tak půl na půl. Vím, že by se to mělo dělat a v práci jsem si i docela věci zálohovala (jako třeba disertačku a podobně), fotky “zálohuji” do podoby fotoknih a na rajče, ale zbytek … jako je to někde na serveru či externím disku … ale například externí disk s fotkami do roku 2013 se nechce rozeběhnout.

Pokračovat ve čtení

Původně jsem o tomto chtěla napsat jen pár řádek do pravidelného měsíčního shrnutí, ale najednou koukám, jak se to rozrostlo.

Vánoce jsou takové klasické období, kdy se, na rozdíl od zbytku roku, ve větším množství posílají pohlednice, přání, apod. … klasicky poštou. Já posílala bývalým kolegům do Curychu.

Pokračovat ve čtení

Jsme již doma, Vláďa ohřívá večeři a já jsem se zašila k počítači. Přeci jenom mi ten kopec a studený vzduch dal zabrat. A jen slyším, jak se Vláďa ptá skotačících dětí: “A vy jako nejste unavení?” … Eli: “Ani ne … ty snad jo?”. Tož to mluví za vše. A to jsem si myslela, že jim tímto široko daleko nejvyšším kopcem dáme zabrat.

Pokračovat ve čtení