29.7.2019

U jiných stránek by to nemělo smysl, ale u blogu se o tom dá uvažovat. My jsme prostě stále ti, co rádi sáhnou po knížce, než tabletu 🙂 Zkoušela jsem něco tak před dvěma lety, když jsme ještě měli blog na blog.cz a dokonce jsem i dohledala něčí blog s návodem jak na to. Muselo se nějakým zajímavým způsobem jít do archivu článků, a pomocí pluginu do mozilly (ale jen určité verze) převést na pdf články a odkazy do několikáté úrovně. No zkoušela jsem to a neúspěšně. Něco šlo, něco ne, ale nebylo to rozhodně automatické “celý blog na jedno kliknutí”. Když jsem měla chvilku čas, tak jsem si články kopírovala do Wordu, ale to je na dlouho.

Pokračovat ve čtení

Moje první letošní přečtená kniha. Ideální investiční portfolio: jak dosáhnout investičního zenu, nakladatelství Grada, autor Aleš Tůma, vyšlo v roce 2019, 176 stran, cena 269 Kč.

Přečetla jsem to jedním dechem, četlo se to výborně …. ale po přečtení pořád nevím, jak na to. Tak někde asi je chyba. Po pár desítkách stránek jsem si začala dělat poznámky, protože mě právě začalo vrtat hlavou, jestli jsem na knihu neměla moc velká očekávání.

Pokračovat ve čtení

On to je problém? Tak se konečně po pěti měsících v Čechách dostáváme k něčemu, co nám přijde jako pěkná pakárna. Ve Švýcarsku je to v pohodě možné, nemají s tím problém. Přesně mi odpověděli tak, jak by mi to “selský rozum” napověděl, že “nekontrolují obsah dokumentu, ale kontrolují podpis”. Tak proč to u nás nejde? Tím spíš, že cizím jazykem je v tomto případě angličtina. To už je spíš výsměch, ne? Chápu, že angličtina není v ČR úředním jazykem (a po Brexitu to bude vtipné, že celá EU bude mluvit jazykem, který není “doma” v žádném státě EU :-D), ale je už natolik rozšířená a “zakořeněná”, že to by sakra jít mohlo, ne?

Pokračovat ve čtení