(prosinec 2019, po třídních schůzkách)

Hledáme někoho na německou konverzaci pro Elišku (té je teď 6,5 roku, ideálně u nás v Dolních Chabrech, 1-2 týdně, 1-2 h). Může to být student či důchodce, rodilý i nerodilý mluvčí. Někdo nějaké tipy? Samozřejmě bych byla raději za známého známého 🙂 než když bych to musela řešit přes nějakou jazykovou školu. Půjde vlastně jen o hraní si v němčině, běžná komunikace, rozšiřování slovní zásoby, případně domácí úkoly.

17.12.2019

Po cca měsíci hledání a stále nic. Na Hlídačkách mám zatím tři záporné odpovědi z 6 poslaných dotazů. Dále mě zaujaly Babičky na hlídání a Hlídací babička – tam to vypadalo nadějně, ale psali, že jejich babičky německy neumí a že doučování nedělají. A to jsem se radovala, že u tří profilů bylo uvedeno, že německy umí a jedna je dokonce učitelkou němčiny. Tak nevím, jestli své “babičky” tak špatně znají, nebo nám tuto možnost prostě nechtějí nabídnout.

Pokračovat ve čtení

Další kratičká dovča nás zavedla na úplně jiný konec republiky, než jsme byli nedávno. Počasí nám přálo tak z půlky. I tak jsme stihli pěkně obejít okolí – Šibeniční vrh, hrad Kašperk, Zlatý potok.

Borůvek tu bylo více, jak na Borůvkové hoře 🙂

Po dlouhých třech letech jsme se opět podívali do Vidnavy v Rychlebských horách. Cesta tam (a zpět) zabere sice dost času, ale příroda tam je krásná. Ubytováni jsme byli v apartmánu v rámci Vidnavského muzea, takže nás na chodbě vždy vítala jelení a kančí hlava.

Nemohli jsme nevyzkoušet Rychlebské cyklotraily. Na těžší než modré (lehké) tam zatím nemám. I Superflow byl už fialový (mezi modrou/lehkou a červenou/středně těžkou) a to už bylo na hraně.

Jinak jsme podnikli výlety na Borůvkovou horu, k Nýznerovským vodopádům, na Reichenštejn (alias hrad Rychleby), na Čertovy kazatelny a na Tančírnu (Račí údolí), do Jeseníku i na zlatonosný potok.

Na závěr pobytu jsme si s Vláďou vyjeli na Smrk. Jako výlet pěkný, nezmokli jsme, ale profil tratě jako ve Švýcarsku – tzn. to moc nemusím.

Jak jsem dříve psala, v květnu jsem absolvovala kurz od Green Fox Academy na HTML, CSS a JS. Pak jsem dále pokračovala s Pythonem. Vláďa ale onehdá přišel s miniprojektem, jako abych se doma nenudila (chachachachichochocho) na vytvoření stopek na odpracovaný čas. Ono se to samozřejmě dá stáhnout, když člověk trochu poguglí, ale myšlenka mě chytla a byla to možnost, jak si něco reálně vyzkoušet. Po krátkém hledání jsem dala přednost právě html a js před pythonem a po pár zkouknutých videech napsala pár stovek řádků kódů 🙂 A jakž tak to funguje. Tedy stopky běží a stopují se a dokonce i alarm (pop-up okno) po osmi hodinách funguje. Slabší to je s ukládáním dat do excelu, tak daleko jsem se do toho neponořila. Takže jen txt a navíc se data přepisují :-/. A zvuk též nefunguje. No ale zase jsem si toho načetla spoustu a tady bych si dala odkazy na zajímavé stránky, až se k tomu budu chtít zase někdy vrátit.

Pokračovat ve čtení