V době lockdownu, izolace, karantény, prázdnin, apod. na mě na FB vykukují různé výzvy, challenge, virtuální výzvy a běhy a podobně. Jednoho jsme se již zúčastnili – Zoo běhu, kdy děti běžely 500 m u nás za barákem a k tomu jsme si dali 5 km Šmajdu – výlet na Kokořínsku.

No a pak na mě vykoukla tato výzva – během 99 dní zdolat 7 vrcholů sedmi nejvyšších českých pohoří. Kdo již na dané hoře byl a znovu se mu tam nechce, tak může zdolat druhou nejvyšší, ale musí být zachováno pravidlo, že cesta na vrchol musí měřit minimálně 4 km a převýšení být minimálně 500 m. Tato výzva se mi hrozně líbí, ale že bych se na víkend musela táhnout až na Praděd … Takže to asi necháme být …

Pokračovat ve čtení

Na Kokořínsku jsme letos byli již několikrát. Vláďa to tam miluje, není to daleko, teď na podzim jsou tam lesy krásně zbarvené. Vláďa nám připravil 5 km trasu, což je pro děti akorát. Bohužel předpověď počasí trochu nevyšla, takže kvůli dešti předešlého dne a dnešního rána bylo všude bahno. A začali jsme rovnou pořádným stoupáním … a svačinou, to je taková klasika hned po výstupu z auta. Maty toho ve svých 3,5 letech sní leckdy víc, než Vláďa 🙂

Pokračovat ve čtení

Za normálních okolností by toto byl organizovaný orientační závod. V dnešní situaci, kdy se nesmíme ani v lesích srocovat, to bylo (ne)organizované jako zdravotní procházka. V lese na samotě byly připraveny kýble s mapami, kus opodál kýbl na placení “startovného”, příjezd si každý naplánoval s ohledem na svůj startovací čas, takže nedocházelo k žádnému potkávání se.

Pokračovat ve čtení

Když Máťa v září začínal školku, ze začátku tam šle vždy jen na hodinu, později třeba 1,5 h. Nic moc čas na to vrátit se domů a tam něco rozumného dělat. A tak jsem vždy zašla na chvíli do nedalekého Bauhausu. A měla dost času si prohlédnout různá zákoutí. Narazila jsem tak konečně i na oddělení pro kutili s univerzálním nářadím. Po konzultaci s internetem (Jak jsem tam tak stála před Dremel stojanem, stále nerozhodná, tak jsem zkoukla i Duel Dreme vs. Proxxon – z toho pro mé potřeby vyšel Dremel dostatečně dobře.) jsem nakonec neodolala a vybrala si Dremel 3000 nikoli rozšířenou verzi s pár nástavci, ale jen tu základní. A nástavců jsem si koupila hned celý kufřík. Dremel-3000 je prezentován jako “dokonalý všestranný univerzální nářadím”. Pro mě má hlavně tu výhodu, že je to menší a drží se to spíš jako pero, než jako velká vrtačka, před kterou mám ještě stále respekt :-). Zatím jsem vyžkoušela broušení a hlavně vrtání. Na to jsem si musela pořídit sadu vrtáků. Výhoda těchto je, že mají všechny stejně tlustou stopku a nemusí se kupovat extra sklíčidlo. Jiné sady mají totiž nejen různé průměry vrtáků, ale i stopek (no, pak nevypadají tak legračně 🙂 ).

Zatím tedy funguje vše, jak má (zatím největšího využití našel při předvrtávání otvorů na vruty). Plusem je, že výrobcem by snad měl být přímo Bosch, tak kvalita to snad bude. A také jsem si to přímo v obchodě mohla osahat. Online by se našly by se i jiné, ale bůhví jak to pak je s nástavci, reklamací, apod.

Jo a abych nezapomněla – jsou k tomu ještě super vychytávky jako například ohebná hřídel, univerzální stojan (nebo závěsný stojan), řezná souprava, apod.

Na web scrapping se narazilo na mém jednodenním kurzu od Czechitas. Tak mi to teď po pár týdnech znovu přišlo na mysl, když člověk tak uvažuje, jak nejjednodušeji získat data z internetu (např. při pravidelném procházení inzerátů, ať už se týkají čehokoli, viz třeba realitní Flat zone).

Web Scraping (also termed Screen Scraping, Web Data Extraction, Web Harvesting etc.) is a technique employed to extract large amounts of data from websites whereby the data is extracted and saved to a local file in your computer or to a database in table (spreadsheet) format.”

No a vzhledem k tomu, že na mé oblíbené Udemy měli opět slevy, mám do zásoby opět další kurz: “Modern Web Scraping with Python using Scrapy, Splash, Selenium”.

Maty má rýmu … a k tomu teplotu … jak ji měříme? Rukou a kontrolou barvy :/. Náš jediný, stejnak ne moc funkční teploměr, nemůžeme najít. Máme Microlife NC 100 a v žebříčku teploměrů https://www.sutffio.cz/bezdotykove-teplomery/… se umístil na 3. místě … a podle mě je na nic. Naše další dotykové teploměry s různými náhražkami rtuti jsou k ničemu. Tak koukám, co je nového na trhu. Lákal by mě teploměr, který měří teplotu v uchu, ale laikovi se prý nikdy nepodaří použít ho správně. Fakt nechápu, že v dnešní moderní době je takový problém sehnat něco rozumného, co bude teplotu přesně měřit.

Pokračovat ve čtení

Poté, co jsem na výstavě For Garden v Letňanech nenašla žádnou novou inspiraci, vrhla jsem se na “pergolu” dle možností z internetu. Vše jsem si teoreticky nastudovala (zde). A v praxi to zabralo den stavění 🙂

Ono to asi není pergola tak, jak by si to někdo představoval, ale na internetu se to pod tím slovem objevuje a prodává, takže tomu budeme říkat pergola. Hlavní využití – opora pro ostružinu, která se k nám od sousedů pne (je hrozně dobrá a nemá trny). Zároveň by to mohlo, až to bude zarostlé, trochu stínit, takže by na rohovém posezení na zahradě nemuselo být až takové horko. Navíc do budoucna by se dal postavit ještě třetí sloup do dalšího rohu posezení a tím by se dala vytvořit trojuhelníková stříška, ať už opět jen pro pnutí rostlin nebo nějakou moderní protisluneční plachtu. Nechtělo se mi totiž ani vrtat do stěn posezení, kdy jedna stěna patří jedněm sousedům a druhá druhým, tak do kachlí posezení. Tudíž nám chybí prostor pro čtvrtou nohu a volila jsem toto nejméně invazivní řešení.

Pokračovat ve čtení

Tak šiji nové roušky, teď mám nastřiháno na si 15 dalších, na jaře jsme je moc neužili, když jsme byli jen doma nebo na zahradě. Elišce jsem ke kočičkovým rouškám ušila i sukni.

Na poslední chvíli opět zrušili zájezd do Německa. Německo dalo ČR na červenou listinu tři dny před jejich odjezdem. Smůla. Tak to mělo být nahrazeno projektem ve škole. A den před konáním zase onemocněla němčinářka. Tak to potom doženou během německého kroužku někdy později.

Pokračovat ve čtení