Tyčový lux SAMSUNG POWERstick

Tak jsem si udělala radost a konečně vybrala a koupila nový lux. Náš stávající velký Dyson si samozřejmě necháváme na velký úklid, ale tohle bude na takové rychlé přejetí chodby, či drobků pod stolem, na pavučiny a těžko dostupná místa. Při výběru jsem si dokonce na měsíc předplatila anglickou verzi dTest (Which), abych pročetla recenze. Samozřejmě, že když jsem hodila na papír všechny své požadavky, tak mi jako nejlíp vyšel Dyson V8 Absolute, designově se mi naopak líbil Leifheit Regulus PowerVac. Kupodivu srovnání ukazuje, že sice nový Dyson V10 je o jednu hvězdičku lepší ve vysávání, ale o  200 CHF dražší a o pár decibelů hlučnější než V8. Takže bylo rozhodnuto. A pak už jsem jen čekala na Černý pátek na slevy. Před vlastní kuopí jsem se koukla ještě jedou na přehled Which. A hle, byl tam nový lux Samsung PowerStick. Tak super pozitivní hodnocení jsem ještě nikdy nečetla. Cena srovnatelný s Dyson (takže pěkně drahý). Ale ten design mě nadchnul (také to vyhrálo Design Award 2018). Takže začalo srovnávání cen na internetu. A navíc jsou dvě verze tohoto luxu Samsung VS80N8014KW/SW a VS80N8074K2-SW. Dohledat, v čem se obě liší, když je mezi nimi minimálně 60 CHF cenový rozdíl, mi dalo zabrat. Osobně si myslím, že ten dražší má jeden kartáč navíc, ale nezávisle mi ze dvou obchodů řekli, že rozdíl je jen v barvě (stříbrná vs. bílá). Tak to si klidně mohu vzít ten levnější. A nevěřili byste, jak se to liší obbchod od obchodu. Nejdražší jsem našla cenu 649 CHF (ten dražší model VS80N8074K2, obchody Mediamarkt, Melektronics,Mediamarkt) a 599 CHF ten levnější model (VS80N8014KW). Naopak nejlevněji vyšel obchod Merx.ch (428,70 CHF a 362,7 CHF). Takže to je fakt mazec – rozdíl 287 CHF jen kvůli barvě a marži!

Na oficiálních stránkách Samsungu také není moc jasné, jaký je v obou variantách rozdíl. Vidíte zde spoustu nástavců, které ovšem v ceně nejsou. Ve Which časopise navíc uváděli, že má lux dvě baterie (takže zatímco jednu nabíjíte, druhou luxujete a nikdy vám tak nedojde šťáva), mé balení má baterii jen jednu (ještě jsem psala do obchodu, jak že to s tím příslušenstvím je, když každý uvádí něco jiného, tak prý ještě zkontaktují výrobce a dají mi vědět). No ale v mém balení nakonec bylo vše potřebné, ty další vychytávky by byly zajímavé, ale šlo mi o to , udržet cenu v rozumných (nízkých) mezích.

Takže co že je to vlastně za tak úžasný lux?

Hlavně je tyčový a na baterku – takže UŽ ŽÁDNÉ KABELY!!! Má pak výborné hodnocení luxování jak hladkých povrchů (možno dokoupit ještě soft brush, abyste si vaši plovoucí podlahu “nepoškrábali”, to naše podlaha nepotřebuje), tak koberců, 82 dB v Turbo módu (73 dB v normálním módu), až 40 minut výdrž baterky (to jsem zvědavá) a 7 minut Turbo (to je takový průměr i u Dyson luxů), nabíjecí čas baterky prý kolem 3,5 h, to by odpovídalo. Objem nádoby (bezpytlíkové luxování) 0,35 l, což vypadá fakt male, ale nebudu na to luxovat celý byt. Váha 2,95 kg patří spíš k těm lehčím v této kategorii. 25 W / 150 W příkon luxu (normální / turbo). HEPA filtr (kupodivu typ filtru není u spousty luxů vůbec uváděn?! Přeci si ale nebudu kupovat něco, kde nevím, jestli ty prachové částice zase nejdou zpět do pokoje?).

Příslušenství, které dorazilo – kartáč na luxování, úzkou trubici na špatně dostupná místa, kombinovaný nástavec (se štětinkami) na spáry, a podobně, baterie.

Příslušenství, které je možné dokoupit – náhradní baterie, soft brush na hladké povrchy, Mini Motorized tool (sedačky), flexible tool (na horní strany skříní).

Toto je vlastně vše info PŘED koupí. Konkrétní zkušenosti napíši třeba za měsíc.

Zde ještě přehled mých dalších favoritů:

Dyson V8 Absolute

Leifheit Regulus PowerVac

G-Tech – mají i pytlíkové verze (což bych asi i uvítala), líbily se mi verze Power Floor K9 i Multi

Philips PowerPro Duo

Chvílemi jsem uvažovala i o luxu s mopem v jednom, ale víc užijeme lux, takže spíš menší krám.

Philips Aqua Trio Pro – tohle si hodně žeský pochvalují. Kdybych chtěla vytírat obden, tak po tom taky sáhnu.

Philips PowerPro Aqua – na rozdíl od výše uvedeného je tenhle i na koberce, protože se dá nádobka s vodou jedním nášlapem odepnout. Co mi přijde jako nedomyšlené (nebo ten systém špatně chápu?) je, že do mopu přitéká sice stále čistá voda, ale ten vlastní “hadr” je na celé to vytírání jen jeden a nijak se cestou nečistí, takže mi to přijde jako humáč. To Aqua Trio má oddělené nádobky na čistou a špinavou vodu, to mi přijde dokonalé.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *