Sobota, 29.9.2012
Ačkoli jsem si chtěla jít ráno zaplavat do hotelového bazénu, tak z toho sešlo. Za A) mě od toho Vláďa odrazoval, že si v tom ani ne patnáctimetrovém bazénu stejně nezaplavu, B) jsem spala jak šípková Růženka až do osmi a to už jsme museli začít balit a jít na snídani. Co se snídaně týče – musím si někde najít, jak je definovaná „kontinentální snídaně“. Oproti nabídce v předchozích hotelech zde kromě tradičních vaflí, mafinů a dounatů byly i vločky, mléko a vajíčka natvrdo. Ale stejně, kdyby někdo chtěl slanou, masitou snídani, tak má smůlu. Tak jsem si dala sladkou klasiku, dobalili jsme a vyrazili jsme do Hershey´s Story (http://www.hersheystory.org/) na Chocolate Avenue.
Hershey Story na Chocolate Avenue.
Zde bylo muzeum ne tak ani o čokoládě, ale přímo o Miltonovi Hersheym a jak to bylo s tou jeho výrobou čokolády. Je opravdu neuvěřitelné, co všechno na zelené louce vystavěl. Přes vlastní továrnu na čokoládu po vlastně celé město – stadion, škola pro sirotky (nyní je z toho pořádná škola), nemocnice, divadlo, atd. To nám zabralo cca 1,5 h a pak jsme vyrazili do Chocolate Word (http://www.hersheys.com/chocolateworld/ , čokoládový svět).
Pro milovníky čokolády je toto ráj. Dalo by se tu strávit opravdu hodně času, ale my jsme z nabízených atrakcí zvolili jen hlavní prohlídku (zadarmo) a ochutnávání čokolády (něco jako máte ochutnávku vína, kdy vás „učí“, jak správně koštovat a rozpoznávat chutě a vůně a tak).
Testování čokolády.
Čekání na začátek testování jsme strávili v obchodě (20 minut). Tohle byl mazec!! Měli tu všechno!
Takhle vypadá 2,26 kg čokolády!(nakonec jsme ji nekoupili)
Od malých Kisses čokoládiček, přes čokocihličky (Vláďovy oblíbené) a čokokrémy, až k čokoládám s burákovým máslem nebo peprmintem. Bylo toho požehnaně. Prodávají tu i tradiční čokoládové košíčky plněné burákovým máslem, které mají výborný reklamní slogan: „Because no one should ever have to choose between chocolate and peanut butter.“ – „protože nikdo by nikdy neměl být nucen si vybrat mezi čokoládou a burákovým máslem.“
Čtyři základní skupiny jídel: 1) čokoláda, 2) čokoláda, 3) čokoláda, 4) horká čokoláda.
Následná ochutnávka čokolád byla o něco „chudší“, než jsem čekala, ale nebylo to špatné. A vlastní hlavní atrkace? Nasedli jste do vozítka a to vás provezlo celým výrobním procesem. Nechyběly ani zpívající krávy. Prostě američani to musí mít ve velkém. Bylo to supr. Návštěvu jsme zakončili čokomafinem.
Ten byl!
A následoval přesun na severní začátek Shenandoah National Park, do Front Royal. Po krátkém okouknutí různých motelů podél hlavní silnice jsme skončili v Holiday Inn (ano, ano, už jsme si ho oblíbili). Takže před večeří jsem šla na 40 minut do posilovny a na večeři jsme vyrazili do místní restaurace (Houlihans). Jako předkrm jsme si dali obalované žampióny a já jako hlavní kuřecí polévku s nudlemi (místní restaurace se chlubí tím, že v kuchyni opravdu vaří!), byla fakt dobrá, a Vláďa si dal penne s kuřetem.
Já na Vás do Švýcarska firmě Lindt & Sprüngli prásknu, že jste jim nevěrní.
Ale to vůbec ne! Musíme vyzkoušet, co mají jinde, abychom si mohli vážit toho, co máme doma
Já mám kliku, že čoko nemusím! To bys si taky mohla znečistit klávesnici. Mimochodem kontinentální snídaně znamená obyčejná snídaně: chléb/rohlík + máslo + sýr/šunka/salám, ale žádné ovoce či zeleninka, žádná vajíčka či párečky nebo hemenex, prostě snídaňová nuda.