(22.3.2014 Kostnice)
Předpověď na víkend nebyla nic moc, tak jsme zavrhli jakýkoli hike a vyrazili na sever do Kostnice. Podívat se, kde byl ukončen život Jana Husa. Z Curychu nám cesta trvala tak 45 minut. Nejpve jsme navštívili katedrálu (je nádherná a ohromná!), pak jsme se přes pěšší zónu v centru dostali k jezeru (Bodensee), kde je Koncil a přes nákupní centrum, které bylo plné nákupuchtivých Švýcarů, zpět k autu. Již z auta jsme si pak vyfotili památný kámen na místě upálení Mistra Jana Husa. V Kostnici se od letoška bude slavit po dobu pěti let 600 let Kostnického Koncilu, podrobnosti zde.
Kašna
Husův kámen.
Pár dalších fotek je zde.

(16.3.2014)
Minulou neděli jsme se vypravili na dlouho plánovaný výlet – kolem Pfäffikersee. Báli jsme se, že cesta bude na Elišku moc drncat, ale teď už je velká, takže jsme to riskli. Pfäffikersee je kousek za Curychem, takže ráno jsme si mohli klidně pospat (haha, Eliška se budí pravidelně kolem šesté bez ohledu na to, že je neděle). U jezera je povětšinou rezervace pro ptáky, ale místy jsou i mola pro plavce. Cesta byla, jak jinak, po naprosté rovině. Udělali jsme si zkrátka krásný 13 km dlouhý výlet.
Pohled na jezero od auta.
Když už to Elišku v kočárku nebavilo.

Vláďa se dnes vypravil na skialpy na Kesch (dvoudenní výlet, tak snad časem také přidá popisek a pár fotek), a tak jsme si s mámou a Eliškou mohly vybrat výlet dle našeho gusta. Zvolily jsme, díky dobré předpovědi, Planetweg na Uetlibergu. Když jsem ale chtěla koupit lístky, tak jsem se dozvěděla, že lanovka z Adliswilu nejezdí. A co teď tedy? Záložní plán do Forsch jsme ještě odložily a vypravily se místo toho do Rapperwil. Již dlouho jsem si chtěla projít místní dřevěný most přes jezero, takže konečně se mi naskytla příležitost.
Nejprve jsme začaly kávičkou v Rapperwilu a prohlídkou hradu s krásnou vyhlídkou na jezero. A pak už hurá na most a na druhou stranu jezera. Jak jsme se cestou dočetly, tak most pochází (nebo na tomto místě již byl) ze 14. st a byl součástí poutních cest Jakobsweg/Way of St. James a putování do Santiago de Compostela.
Naše cesta končila v Pfäffikon (SZ). Zde jsme celé uťapané vlezly do vlaku a hurá zpět do Curychu.
Celková vzdálenost: 10 km, převýšení: nula nula nic 🙂
Pohled na most směr Pfäffikon.
Pohled zpět na Rapperswil.

Minulý víkend jsme se po sobotě strávené na lezecké stěně vypravili, díky pěknému počasí, na výlet k Mauensee. Jezero to je malé, kolem jedné poloviny vede turistická cesta, má ostrůvek se “zámkem”, který tedy vypadá, pouze jako velký barák, a je u něj jedna keška. Kolem dokola to bylo cca 6 km + cesta k a od jezera = 7,5 km. Co nás trochu zaskočilo bylo bahno na cestě. Vláďa to měl v teniskách asi nejhorší. A tlačit nacucanou trávou 20 kg kočárek také nebylo nejjednodušší. A to nepočítám několikero přenášení mostků.
Tento kus cesty ještě šel v pohodě.
Nacucanou trávou to šlo ztěžka.
Po sváče na sluničku (s pletenými čepicemi od Domi).