Staročeská krčma

15.11.2009
Po příjemném dopoledním výletu v Šárce jsme se sjeli do Dejvic někam naobědvat. Před námi bylo ještě nějaké nakupování, tak abychom měli dostatek sil. Po chvilkovém proplétání se uličkami v okolí Vítězného náměstí Vláďa konečně natrefil na Staročeskou krčmu, kde prý kdysi byl a moc si to pochvaloval. Interiér je opravdu laděn do staročeské krčmy, které vévodila velká pec, nechyběla neomítnutá stěna, ovčí kožešiny na dřevěných lavicích a nádobí z hrubého porcelánu. Jen moderní topení umístěné u stěn dojem trošku rušilo.
Ale pohled do jídelního lístku vám dal zapomenout na všechny nedostatky. Kromě toho nám pro začátek přinesli ošatku s chlebem a nefalšovanou škvarkovou pomazánku, pořádně sádelnatou. A co jsme si nakonec vybrali? Vláďa si dal králíka na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky a já kančí guláš dušený na jalovci se špekovými knedlíky. Já za sebe mohu říct, že to bylo naprosto výborné. Maso úžasně křehké, omáčka trochu dokysela, ale ty knedlíky! To byla balada. Kam se hrabe špekový knedlík z Břevnovského kláštera! To se nedá vůbec srovnat. Tohle bylo prošpekovaný skrz naskrz. Takže i když to byla pořádná porce, se kterou mi musel Vláďa trochu pomoct, nakonec jsem nechala jen proužky mrkve, které mi tam přistály jako obloha. A Vláďa si králíčka také pochvaloval. Dokonce ho hodnotil výše než „králičí běh, co do špenátu doběh“, který patří k jeho oblíbeným v Břevnovském klášteře. Tuto krčmu tedy můžeme jedině doporučit.

2 komentářů

  1. Bezva, díky za upozornění. Při příštím hodnocení bych moc prosil doplnit jaké čepují pivo (nemají to ani na svém webu) a zda jde o kuřáckou či nekuřáckou restauraci (případně zda je nekuřácká sekce). Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *