Čaj

Tak jsem si bláhově myslela, že budu skrblík a zelený čaj za 1,5CHF mě uspokojí. Chyba lávky – to se nedá pít (je to stejné jako s levnými čaji v Čechách) . Tak jsem zainvestovala do svých chuťových buněk a musím říct, že Twinings (Twinings UK) Jasmine Gree Tea je výborný. Balíček za 4,5 CHF zmizel za necelých 14 dní. Tak mě tato značka mile překvapila, že jsem zkusila i Lemon a Ginger – s medem to je výborné a s blížící se zimou doufám, že bude mít zázvor i zahřívací účinky. A do zásoby jsem si koupila ještě Schwarztee Selection Pack (Earl Grey, Lady Grey, Darjeeling, English Breakfast, Prince of Wales) a Grüntee Selection (Java, Lemon, Apple, Jasmine, Orange). Tak snad mě žádné nezklamou.
Sice zastánci sypaných čajů namítnou, že žádný pytlíkový čaj, byť je sebevíc drahý, není ten pravý, ale s mojí leností bych nikdy tolik čaje jako s pytlíky nevypila.
A co vaše zkušenosti s čajem?

7 komentářů

  1. dneska jsem si koupila v Neroli 3 pytlíčky sypaného čaje a moc mi chutná. Nemyslím si, že bych byla nějaký odborník na čaj, ale poznám co mi chutná.;) Jeden se jmenuje Pretty Woman (Roibos), pak Černý rybíz v šampaňském (krásně voní) a jeden hodně silný citronovo-mátový.

  2. [1]: Roibos mi obecně nechutná (stejně jako Puerth), ale ten druhý vypadá podle názvu chutně. Já mám "smůlu", že mi třeba ovocné čaje přijdou kyselé. Ale třeba takový sypaný čaj "piňakolada", nebo zelený s ananasem, ty také stojí za vyzkoušení.

  3. Zelený čaj ještě zvládnu, mám ráda sypaný Puh-Ehr, ale jinak nedám dopustit na černé bez příchutě, asi to bude tím, že jsem přestala pít kávu a tělo si kofein žádá. Ale zelený jasmínový byl opravdu výtečný. A jnak to jistí kohoutková voda:-)

  4. [5]: Ale to si davej pozor, protože třeba pravě Twinings hrdě všude píše, že to má všechno bez kofeinu :D. … Proti kohoutkové vodě nic nemám, ale časem se přepije :-) … nebo prostě mám chuť na něco teplého.

  5. Na sypané čaje jsem jednak lempl a jednak ybch je akorát všude měla rozsypané, ale hodně fandim značce Dilmah, teď mam od nich mangový čaj a to je teda žrádlo :oD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *