Co chystáme na r.2010

Nedá mi to a musím veřejně zveřejnit to, co Vláďa slíbil a zatím nesplnil – třeba ho tohle „donutí“ s tím něco udělat 🙂 Oč jde? No přece o naše předsevzetí! I když ne předsevzetí v pravém slova smyslu. Spíš jde o seznam věcí (v našem konkrétním případě hlavě sportovních), které bychom v roce 2010 chtěli stihnout. Něco jsou resty z let minulých, které se stále posouvají na nové roky, některé jsou čerstvě vymyšlené cílovky. A tak bych je zde chtěla sepsat, abych i já věděla, co že jsme si to navymýšleli, a až třeba jednou o víkendu nebudu vědět, co dělat, budu mít kam sáhnout pro inspiraci. Takže zde to je:
  • Dobytí nejvyšších vrcholů našich hor. Nechci zde napsat „všech“, protože to by bylo moc zavazující :-). Ale čím víc, tím líp. Vláďa trvá na podmínkách, že to musí být na kole a že kilometry v ten den musí přesáhnout hodnotu 40, ale já osobně se spokojím i s tím, když to bude pěšky či na běžkách (potom ani těch 40 km není podmínka nutná). Navíc, ne na všechny vrcholy se na kole smí.
  • Když už budeme jezdit po těch vrcholech a poblíž bude nějaký pramen – odbočka na něj je povinná. Letos už jsme takhle byli u dvou pramenů – Labe a Vltava – což mě právě dovedlo na myšlenku, že i prameny můžeme zahrnout do našeho „worth visiting“ listu 🙂
  • Z doby asi před třemi lety nám pořád ve vzduchu visí výlet, který jsme naplánovali s Kájou – objezd Prahy (na kole). Vše je de facto připraveno, jen vyjet. Pro jednoduchost nezadávám podmínku jako jiní, kteří do takovéhoto podniku šli –
    „bez dotyku s hranicí“ – to mi přijde zbytečné. Já se spokojím, když jednoduše objedeme celou cyklotrasu č. 8100, známou též pod příhodným jménem „Pražské kolo„. O výletě mám jednoduchou představu – v pátek se dostavíme do Káraného, kde bude naše základna. V sobotu brzy ráno na silničkách vyrazíme a odpoledne/večer skončíme opět v Káraným, kde by nám babička mohla přichystat nějakou dobrou cílovku. A celou neděli máme na rekonvalescenci. Kdo by měl zájem se přidat (ve větším pelotonu se pojede lépe), nechť sleduje naše stránky. Pro ty, kdo nechtějí hledat, kolik že to je vlastně kilometrů – oficiální stránka, uvedená výše, uvádí 120 km, jiné zdroje uvádějí dokonce 150 km, takže je lepší se připravit na tu horší variantu.
  • Další výlet se loni málem povedl, ale na poslední chvíli Vláďa onemocněl, takže z toho sešlo. Káraný-Ještěd-Káraný. Loni jsme vyzkoušeli alespoň kousek tratě a to Bakov nad Jizerou -Český Dub – Světlá pod Ještědem – Křížany – Hamr na Jezeře – Noviny pod Ralskem – Mimoň – Bakov (98 km), a k mému milému překvapení to nebylo zas až tak kopcovité. Nejhorší bude se dostat z Káraného do Bakova a pak samozřejmě vlastní stoupání na Ještěd, které už jsem absolvovala a nevzpomínám na to moc ráda. Předpokládaná vzdálenost 180-200 km. Jak se s obdobnou trasou poprali jiní, si můžete přečíst například na http://www.kpc-praha.cz/jested/index.html. S jedním z účastníků se znám, tak ještě vyzjistím podrobnosti a zážitky.
  • Pak bych já osobně (Vláďu to, myslím, zas až tolik netáhne) ráda zkusila nějaký cyklomaraton. Loni jsem své úsilí věnovala MTBO, které pro mě zas až tak není – nejde mi to ani z hlediska výbušné síly nutné pro horské kolo, ani co se orientace a mapy týče 🙁
A to je asi to nejhlavnější, co mě teď napadlo. Další „předsevzetí“ budou asi následovat v průběhu roku. Jo, ještě něco – zorbing – ten se mi také táhne už delší dobu.

1 komentář

  1. Tak ještě mě k tomuto tématu napadly následující dvě aktivity: Indoor rowing – jak již název napovídá – ano, jedná se o veslování. Ale ne tak ledajaké – ale uvnitř v místnosti a navíc skupinové pod dozorem instruktora. A za druhé: Gravity (ne, nemá to nic společného se slovem "gravidity" :-)) – zde jde opět o formu skupinového cvičení (ale dá se provozovat i 1:1 s trenérem) a jde o cvičení na strojích, dle mého názoru obdobných, na které dělal svého času reklamu Chuck Norris (Total gym).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *