Novoroční výlet

Vzhledem k tomu, že jsme šli spát na Silvestra (tedy vlastně 1.1.) relativně brzy a alkoholu si přihnuli jen trošku, mohli jsme brzy vyrazit plnit naše novoroční předsevzetí. A tedy – trochu si zasportovat a najít nějakou kešku. Měli jsme v držení jednu „cestovní“, která chce cestovat po horách. Tak jsme se vypravili do Rickenu. Zde jsme okoukli běžecké tratě (dnes jsme běžky zavrhli z důvodu přicházející nemoci a také teplot nad nulou) a pokračovali dál na parkoviště pod Wissbodenenm. Odtud jsme již po svých ťapali do kopce na Wissboden (1182 m.n.m.). Ze zašedlých mraků s nastoupenými metry stále více prokukovalo sluníčko. Až se nám nakonec otevřel výhled na mraky ležící pod námi. Sem tam nás minuli jezdci na saních. Už jsme se těšili, jak to i nám dolů pofrčí (i když jsme byli vybaveni jen klouzáky). Musíte uznat, že najít první letošní kešku na místě jako je Wissboden, zvlášť v tomhle počasí, je na 1.1.2011 prostě úžasné.
vyhled
Pohled na chatu Wissboden (výborný Apfelpunch).
A protože bylo opravdu pěkně, vydali jsme se ještě dále do kopce (až na Regelstein 1315 m.n.m.).
Regelstein
Pohled z vrcholku Regelsteinu. Tohle jsme mastili dolů na pekáčích :D.
santis
Náš další cíl pro někdy příště – Säntis.
Co vám dál budu povídat. To, co jsme nahoru šli nějaké dvě hodiny, jsme dolů shučeli za cca 40 min. Naklepanou kostrč mám ještě teď. Opravdu si budeme muset pořídit pořádné saně, to bude jinčí kafe pro naše staré kosti :D.

4 komentářů

  1. Úžasné výhledy, my skončili na 1084m, ale jen proto, že mohutná hora hor Kleť má přeci jen jistá omezení, ale výhledy a sluníčko si rozhodně nezadaly. Sněhu bylo méně, nebylo to ani na ten kluzák, takže nezbývalo, než zdolat převýšení nahoru i dolů po svých – dolů to trvalo cca o 10 min déle než nahoru – měřila Hela, tak to musí být pravda:-) Ale protože jsme vyrazili včas máme dokonce Pamětní list Klubu přátel hory Kleť!

  2. Tento vylet byl cilene zameren na to, ze si to pak po sankarske draze sjedeme dolu :D. A jen co mi prisla od vas SMS, ze jsme na Kleti, hned jsem premyslela, jestli jsme vys a o kolik :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *