Poslední události – shrnutí

Tak opět tu je souhrn posledních událostí. Ono se nic tak závratného neděje. Spíš takové drobnosti. Takže to opět bude spíš kombinace mých zápisků z Facebooku (kam píši pravidelně, protože tam se stejně dlouhé články psát nedají – na krátké poznámky si člověk čas najde) a nových poznámek. „Nic“ se neděje z toho důvodu, že když tu není Vláďa, tak se snažím čas věnovat škole („bohužel“ i o víkendu), sportu a knížkám. A jakmile Vláďa přijede, tak snad někam během víkendu vyrazíme a bude co psát.
    Než přejdu k tomu, co se dělo, tak začnu tím, co se bude dít. Dneska přilétá na týden můj školitel, tak ho večer jedu vyzvednout na letiště. Chce se podívat, jaké to tu mám, jak to tady mají zařízené a já pro něj již mám připraveno spoustu dotazů ohledně věcí, kterým úplně nerozumím, nebo které mi prostě nevycházejí. Společně pak naplánujeme, kam se mám zaměřit dále.
 • Příští týden je poslední, kdy mám svůj pokračovací kurz němčiny – 3 týdny, 2 x týdně 2,5h. Je to dost náročné. Za prvé toho hodně probereme a za druhé máme dost úkolů. Takže mi přijde, že 5 dní z týdne dělám jen němčinu. Pak se ji samozřejmě snažím procvičovat s kolegou na naších kávových přestávkách. A večer, když už nemám na nic chuť, si pustím TV ve francouzštině. Takže jazykově to tady je opravdu pěkný trénink.
A nyní již, co se (ne)dělo. Opět chronologicky od nejnovějšího. Vzhledem k tomu, že jde vlastně o zápisky od začátku roku, tak se budu snažit připsat i správné datum.
 • 23.1. Nejprve jsem chtěla psát, že podezřívám ty, kteří udělali průzkum, že Švýcaři snědí 10 kg čokolády na rok, že si to spletli se sýrem, protože u toho si umím představit, že toho sním tolik (přeci jenom přes kilo čokolády za měsíc je prostě hodně), ale pak jsem se dočetla, že prý sýra snědí 18 kg / rok!
  Jiný výzkum uváděl dokonce 22,9 kg/osobu/rok! Tak teď nevím. Uvážím-li, že tu prodávají navíc především plnotučné mléko, tak prostě nechápu, jak mohou být tak hubení!! … to bude asi tím kolem.
 • 23.1. To je tak nefér, že zrovna o víkendu se vzbudím v 7h ráno a už se mi nějak nechce spát. Se klidně vsadím, že kdybych si na pondělní ráno nenastavila budíka, tak spím v klidu do půl desáté 😀 No, alespoň mám čas sesmolit grantovou přihlášku a věnovat se úkolu na němčinu 🙁 Supr náplň víkendu, ne?
 • 23. leden – Den, kdy se Češka stala první ministryní zahraničí USA Člověk v tak vysoké funkci si vždy udělá řadu přátel, ale také nepřátel. U Madeleine Albrightové je to zvláště patrné. Například Srbové ji nemohou odpustit bombardování Jugoslávie a považují to za obrovský nevděk, protože právě v Bělehradě Josef Korbel a jeho rodina našli přechodný domov. …
 • 22.1. Až se stydím – leden skoro pryč a já dojídám teprve svoji první letošní čokoládu. Na ten švýcarský průměr 10 kg / rok budu muset přitvrdit
 • 22.1. Je to stejně zajímavé, jak se v průběhu let mění chutě. Dřív bych zázvorovou věc nevzala do pusy a dneska? Zázvorový čaj, zázvorové sušenky, zázvorové bonbony …
 • 22.1. Sice jsem při nákupech nekoupila to, co jsem chtěla, ale o to větší jsem si udělala radost :D. Tak například DVD Minority Report (ještě jsem ho neviděla) v Aj/Fj/Nj i s titulky v těchto řečech. Takže nejprve to zkouknu v Aj, ať vím, o čem to je. Pak ve Fj z tréninkových důvodů a pak se na tom budu učit Nj :D.
 • 22.1. Nikdo mi zkrátka nenamluví, že Windows 7 jsou supr. Zatím s tím mám jen samé problémy (a to pominu to nejhorší – že spoustu věcí nemohu najít tam, kde jsem byla u XP zvyklá … nevím proč, ale všichni, kdo počítačům „rozumí“ tento zásadní argument nespokojenosti ignorují). …
Vsuvka – od minulého víkendu se snažím nainstalovat program ABAQUS. Je to, stejně jako FEBio, ve kterém jsem pracovala do teď, software založený na metodě konečných prvků. Ale protože má FEBio jisté nedodělávky, které bych ale potřebovala použít, tak jsem se rozhodla zkusit ABAQUS. V tom jsem naposledy pracovala tak před dvěma lety, takže jsem to odsouvala, jak se dalo. Stará instalace na noťasu nefungoval, takže to chtělo nainstalovat znova. Navíc by bylo lepší to mít na novém počítači, který je výkonnější. No zkrátka, až tento víkend se mi to podařilo rozchodit. „Vývoj“ instalace a znovuobjevování možností tohoto programu následuje:
 • 15.1. Tak instalace něčeho, v čem jsem chtěla dnes celý den pracovat, se nezdařila *grr*. V tom případě mám celý den volno *jupí*. I když mám co dohánět v němčině – úkoly, test … Ale k tomu mohu trochu potrénovat i francouzštinu (u televize 0:-) ). … Venku je stejně mlha, že by se dala krájet.
 • Občas se stane, že musíte upravit nějaký text přímo v kódu skriptu. V manuálu je pro něco takového tučná poznámka: „Do not edit unless you really know what you are doing.“ 😀 (neupravujte, dokud si nejste opravdu jistí, co děláte). A ještě něco mě rozesmálo při čtení manuálu na MKP (metoda konečných prvků): Nejnebezpečnějším mýtem je „slepá víra, že vypočtené výsledky jsou správné“ 😀 Jojo, proto jsem raději takový skeptik.
 • 18.1. Po několika e-mailech jsem dohledala, v čem byl problém. Změnil se server, na kterém je uložena licence softwaru – proto se mi instalace nedařila. Pak to má ovšem ještě jeden háček – software (ABAQUS) si sem tam přes net „šáhne“ na server a zkontroluje si tak, jestli ta licence je opravdu platná. Jenže ve škole mají přísný firewall, který tomuto brání. Takže momentálně čekám, jestli mi povolí výjimku, nebo budu moct i nadále používat ABAQUS pouze doma, kde s tím problém není.
 • 19.1 Hmmm, po celodeni praci (instalace, procitani manualu, pokus-omyl snahy) je vysledkem neco, co vypada, jako kvadr rozdeleny na nekolik casti. Jeden by rekl, ze to za to nestalo, ale vsak ono se to nekdy bude hodit :D.
 • 20.1. Schrnuti: Predevcirem se mi po hodinove neuspesne instalaci nejnovejsi verze Abaqusu podarilo uspesne nainstalovat starou verzi. Dokonce se mi i podarilo vytvorit priklad. Dám „submit job“ a čekám … nic se neděje … žádné hlášky … v čem je problém? Blbě připravený příklad, nebo to nemůže najít licenci, či co? Na starým počítači tu novou verzi mám. Jenže je problém s převodem příkladu z té staré vezre *grr*. Na druhou stranu to napsalao NĚJAKOU hlášku, takže jiskřička naděje, že když ten příklad udělám od začátku znovu (když ten starý počítač je na tohle TÁK pomalý 🙁 ), tak se nějakého výsledku doberu. S do toho mi vypadal plomba (asi .. oni se tam ty zuby tak zajímavě překrývají) a do Čech se chystám až v květnu …
 • 22.1. Tak poslední ABAQUS info – nový počítač to prostě nějak nebere. Takže pracuji na starém počítači v nové verzi. A funguje to! Tedy jako že to něco dělá, ne že to dělá dobře. Ještě pořád je spouta věcí, které nevím, jak nastavit. Takže hned zítra využiji přítomnost školitele a nechám si vše vysvětlit.
Tímto ABAQUS popisování končí 🙂
 • 20.1. Jeden z mála (hmm, možná asi jediný) odborný článek, který se mi podařilo uvést do praxe – „chocolate milk as a good regeneration sport dring“ – chocolate milk by se s trochou fantazie dalo přeložit jistě jako „horká čokoláda“ – takže dát si večer po sportování šálek sladké švýcarské horké čokolády je supr!
 • 20.1. Tak letos poprve tu snezi 🙂 A ja uz se tak tesila na jaro!
 • 20.1. ‎“Reduced breakfast energy intake is associated with lower total daily intake. The influence of the ratio of breakfast to overall energy intake largely depends on the post-breakfast rather than breakfast intake pattern. Therefore, overweight and obese subjects should consider the reduction of breakfast calories as a simple option to improve their daily energy balance.“ A pak že má člověk hodně snídnat! From: Volker Schusdziarra: Impact of breakfast on daily energy intake – an analysis of absolute versus relative breakfast calories, Nutrition Journal 2011, Vol 10.
 • 19.1. Vanoce v Zurichu byly proste supr 😀 
 • 19.1. Ackoli o C-permit neusiluji, nekolik veci ze seznamuuz take „umim“ 😀 
 • 16.1. A hurá do bazénu. Neplavala jsem tak měsíc, tak uvidíme, jestli mě voda ještě unes.  … Není nad to dojít na bazén a zjistit, že je zavřený :(. Ale procházka to byla dobrá
 • Jakou máte zkušenost s placením přes internet? Já mám při tom vždy takový divný pocit :). Navíc, když mi to tři možné způsoby platby odmítne :(. Nakonec prošlo něco jako „online faktura“ (kdo tomu má rozumnět, když je to napůl v němčině, napůl v angličtině!). Tak uvidíme, jestli zboží v pořádku dorazí :). …
  ale dobre to dopadlo
  – mám pro nás s Vláďou lístky na Rock the ballet
 • Proste uplne nejlepsi je delat upravy v jednom souboru a divat se na vysledky jineho!!! A ja proc porad ty zmeny nejsou videt! *grr*
 • „Epiphany (6.1.) is a Catholic holiday, if you work in a Protestant Canton you go to work.“ Takhle to vypada, že jsem prostě v naprosto špatném kantonu 🙁
 • Občas opravdu nevím, jestli mě pálí oči z únavy (nemoc), z koukání do počítače nebo z té aromalampy, ve které se nahřívá eukalyptus.

3 komentářů

 1. Když jsem si teď kontrolovala, jak to tu vypadá, opět mi utkvěl zrak na popisu mých peripetií s Abaqusem a vzpomněla jsem si, že Vláďa "vyhrožoval", že si mě, až mu budu opět líčit své problémy s počítačem, nahraje a jednou to vydá jako knihu. Já teda nevím, co mu na tom přijde tak legrační 🙁 Každý, kdo používat počítač musí, ale vlastně tomu nerozumí, tak se prostě setkává se situacemi, které ho deptají, nerozumí jim, ale svým selským rozumem to přesto MUSÍ nějak vyřešit. Což se mi naštěstí většinou i podaří, ale předcházejí tomu prosby, nadávky, brekot, tabulka čokolády/sklenička (1,2,3,..) vína, smíření/uklidnění/procházka/spánek, četba FAQ na internetu, četba manuálu, četba tutoriálu, psaní SOS e-mailů, jiskřičky naděje, pochopení, prozření, zázrak! No a tohle mu přijde vtipné!! Mě to pokaždé stojí několik šedivých vlasů, zkrácení života o několik dní a pár kilo navíc 🙁

 2. To bud rada, ze tomu nerozumis :-) Ti, co pocitacim i rozumi jsou na tom mnohem hur, jelikoz vedi, ze za a) to bud takhle delat je blbost, ale jinak to holt nejde ci za b) tusi, kde je bota, ale nejsou sto ji obejit. Tudiz nastupuje tebou pospane kolecko – google, FAQ, help, manual, nadavky, mlaceni kolem sebe, vyhruzky, slabsi natury si to strihnou i s tim brekotem atd. Takze na tom ti "osviceni" stejne nejsou o moc lepe ;-)

 3. Pak jsme tady my, chudáci,  smíření s tím, že ty pitomý trpaslíky musíme přesvědčit, aby začali makat, jinak, že jim nakopem! – jo a každá nová úprava v počítači je jen k horšímu – každý, kdo potřebuje v zásadě pouze lepší psací stroj, tak toho všechny ty "úžasné vychytávky" prostě jen zdržují a překáží v pořádné práci:_)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *