Samsung Galaxy S7 Edge

Zde opravdu nečekejte nějakou hlubokou a odbornou recenzi. Ale podívám se na tento nový telefon z pohledu běžného (ženského) uživatele. Vláďu už asi nějak štvalo, že občas na svůj „starý“ (3 roky) telefon (Samsung Galaxy S4 mini) remcám, tak se rozhodl mi koupit něco nového. Nutno podotknout, že jsem s koupí souhlasila. Technické specifikace můžete najít kdekoli na internetu. Vyzvihuje se design, voděodolnost, … a Edge. Mě je jasné (a to i co se týče mého starého telefonu), že na to, na co to potřebuji to je až moc. Před třemi lety jsem vlastně ani netušila, na co je takový chytrý telefon dobrý. Musí se nechat, že na brouzdání na internetu (a facebooku) a čtení e-mailů kdekoli, jsem si rychle zvykla. Sdílený nákupní seznam (Our Groceries) a sportovní tracker (Endomondo), stejně jako knihovna na audioknihy (Audioteka,cz) se staly též mými deními společníky. Samozřejmě, že tam mám i dvě (výukové) hry pro Eli.
No ale zpět k tomu novému. Musí se nechat, že přenost dat mezi starou a novou verzí telefonu byl v pohodě. Propojit kabelem a vybrat, jaká data chci do nového telefonu nahrát (v mém případě šlo de fakto pouze o seznam kontaktů). No a ať to dále neprotahujeme:
Výhody
 • ohromný displej se skvělým obrazem (což byl můj jediný nový požadavek na nový telefon – aby se mi na tom dobře brouzdalo na netu – ať už na videa, či články)
 • voděodolnost – tohle jsem nezkoušela a zkoušet nehodlám (někdo si třeba užívá telefon ve vaně, ale kdy já se dostanu k tomu, napustit si vanu? Což o to, vanu klidně napusítm, ale ležet v ní nebudu 🙂 ). Ale dobrý, že to snad bude fungovat i na dešti.
 • (doufám, že bude i trochu nárazuvzdorný, nerada bych dopadla, jako Vláďa, který během 10 dnů rozbil dva pracovní telefony)
 • vstup na jack – je zespodu! Konečně někdo přišel na to, že když je na horní straně telefonu (jako u S4 mini), tak ať jsem dělala, co jsem dělala, kabel ke sluchátkům mi vždy vedlo přes displej. Teď to je konečně vyřešeno. Musím říct, že když jsem telefon v obchodě viděla, tak tohle bylo to jediné, co mě na celém designu telefonu zaujalo a potěšilo.
 • Kamera – zatím to vypadá, že má světelnost lepší než starý S4 mini, takže by fotky mohly být kvalitnější. Zatím jsem nestahovala do počítače, takže nevím, jestli jen tak pěkně nevypadají díky displeji.
Nevýhody (jak to bývá – něco za něco)
 • ohromný (displej) telefon – není v mém podání možno držet jednou rukou. Tedy, držet ano, ale to je tak všechno. Pokud potřebuji cokoli na telefonu zmáčnout, nebo nastavit či napsat, tak musím použít ruce obě, takže třeba v tramvaji, nebo při tlačení kočáru bude telefon nepoužitlený. Zároveň se mi to asi nevejde do žádné kapsy. Takže se bude nosit jen někde na dně batohu.
 • váha – koupila jsem si (Vláďa koupil) i zaklapovací obal, obdobný tomu, který jsem měla před tím. Všechny telefony mi přijdou hrozně kluzké, takže aby mi nevypadl, většinou držím telefon za odklapovací křidélko obalu. No a to vše dohromady je tak dvakrát tak těžké, než S4 mini. Což zase jde ruku v ruce s tím, že to pak musím držet v obou rukách 🙂
 • Edge – tohle je ten největší přínos, který je v recenzích oproti ostatním telefonům a předchozím Samsung verzím vyzvihován jako úžasná hi-tech inovace. Vůbec nechápu, na co to je dobré. Jako chápu, co to má dělat, ale nechápu, k čemu to je dobré. Mělo by to fungovat jako „lišta“, kde můžete mít rychle dostupné různé aplikace. To já mám na hlavní ploše, která je vždy po ruce, takže tahle výhoda padá a o jiné nevím. Naopak – text na krajích je „ohlý“ a to působí dost nepříjemně. Stejně tak klávesy na okraji klávesnice mi přijdou hůře dostupné (především backspace a pak umisťování kurzoru na levou stranu obrazovky). Zároveň vlastně vůbec nechápu, jak lidi tenhle telefon, když ho mají bez obalu, drží a jak na něm pracují. Ať ho chytnu jak ho chytnu, tak hrozí, že někde něco blbě zmáčknu, nebo na Edge odroluji webovou stránku někam pryč.
 • Repráčky (zvukový vývod) – v recenzích se píše, že jsou výkonější než u předešlých verzí, což je asi i pravda. Ale jsou umístěné na pravé strané spodní hrany, tedy tam, kde si vždy opírám palec. A pak se dívím, že nic neslyším.
 • microSIM karta – vše jde samozřejmě směrem k menším a menším rozměrům (tedy větší telefony a menší simky), takže musím opět řešit výměnu SIM karty za její menší verzi.
 • výdrž baterie – jeden den. Což někdo v jedné recenzi vyzvihoval jako plus, tak asi mám být ráda.
Shrnutí
Jako malé multimediální zařízení na doma či parku dobré. Pro použití v běžném provozu to vidím trošku problematicky.
Dodatky
(10/2018) Tak mi konečně prasknul displej. Spadnul mi už milionkrát a v poho (v obalu ho mám), tentokrát ne (a to spadnul pouze z výšky nočního stolku). Ale ještě to nevypadá tak hrozně. Edge ani po 1,5 roce nepoužívám. Mám tam nastavené rychlé vytáčení čtyř telefonních čísel (to aby mohla Eliška v případě nouze rychle někomu zavolat), jinak nic. Displej zatím měnit nehodlám. Momentálně jsem si na to „nalepila“ ochrannou fólii (Smart Engineered. Naprostá spokojenost – jednoduchá aplikace, drží, žádné bubliny, relativně levná. Příště to chce něco podobného nalepit rovnou) a vše funguje, fólie není vůbec cítit a prasklina by se neměla rozrůstat.

12.12.2020

Displej s fólií stále drží, Edge je furt nah*** a psát se na tomhle velkém displeji nedá jednou rukou :-/. Disk je furt plný a již trochu pomalý, ale na Netflix, Audiotéku, FB, meil, apod. to je dobré.

2 komentářů

 1. Když čtu ty nevýhody (já mám takový nešikovný prstíčky), tak si snad smartphone nikdy nepořídím. O_O

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *