Člověk se stále učí

Člověk se stále učí, že?
Jsem „studijní“ typ? Ano, ráda poznávám nové věci a ráda se učím. Můj problém je, že ne vše si pamatuji a ne vše dokáži použít v praxi. Co to pro mě znamená? Že jsem možná vystudovala školu, která mě nikam nedovedla. Takhle se to říct ale nedá, nebýt mé university, tak jsem neskončila ve Švýcarsku s dobrým švýcarským platem. Ale nyní po těch letech mi to přijde, že „mezi slepými jednooký král“ 🙂 I s těmi mými základními počítačovými schopnostmi jsem mezi zubaři prostě jednička. Ale nikam mě to neposouvá. A tak si říkám, co dál? Je to pár let, co jsem si již pohrávala s tradingem, ale na to prostě nemám čas, takže se to spíš zatím přetavilo do pasivního investování. A tím se, s mými objemy, měsíčně dostatek vydělat nedá. Takže co dál? Tíhla bych k lektorování (PC, plavání, … cokoli), ale Vláďa navrhl, že programování/testování by mohlo mít lepší budoucnost (viz úvodní obrázek 15 nejrychleji rostoucích pracovních pozic). Stále to jsou jedny z nejlépe placených (a hlavně hledaných) pozic. A myslím, že ani v budoucnu se programování neztratí. Když nic jiného, je to potřebná dovednost pro další práci s daty. Jinak s Eliščinou školou se budeme muset nechat inspirovat nějakou „prací budoucnosti„.

Takže (na předsevzetí je v březnu již pozdě, … ale přeci) co takhle oprášit (jo jo, nějaké kurzy mám již za sebou) znalosti Pythonu (programovací jazyk) a vrhnout se na nějaký kurz. Online kurzy jsou již běžnou součástí všech větších univerzit. A pokud člověk nepotřebuje certifikát, může kurzy sledovat zadarmo (případně se na konci rozhodnout, že certifikát přeci jenom chce, a kurz doplatit).

Online jsou stále uložené některé mé domácí úkoly z posledního kurzu, to je cool :-)! Třeba hvězdná střílečka. Nebo Black Jack. To oboje bylo napsáno pomocí CodeSkulptor.org – píšete Python skripty přímo v prohlížeči. Pak si jen musíte uložit webovou adresu a je to. Váš kód stále k dispozici.

Takže rychle dopsat. Kam na kurz? Třeba sem (řazeno, jak mi to Google předložil):

3.4.2019

Na edX jsem začala kurz (v audit modu, tedy zadarmo, ale nemám možnost dělat domácí úkoly a získat certifikát) „Programming for Everybody (Getting Started with Python)“ (University of Michigan). Jde se fakt pěkně od začátku, takže zatím pohoda. A přednášející, Ch.Severance, je pohodář, trochu vtipálek, a vše vysvětluje polopatě pro laiky.

Od Vládi jsem dostala knížku „Learn Python 3 the hard way“ (Zed. A. Shaw) a ta se mě také zatím líbí. Jde o to, že spoustu věcí si člověk stejně nejlépe zapamatuje, když si to sám najde, či stokrát napíše a vyzkouší a když sám odhalí své chyby 🙂

2 komentářů

  1. Jó, programování, testování… Nejlépe počítačové hry. V tom jsou Češi docela dobří. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *