Jak jsme vybírali komodu … až jsme přebrali

V Curychu jsme v rámci uspoření místa při stěhovaní prodávali, co se dalo. I dlouho nám dobře sloužící IKEA komodu Brimnes. No a při zařizování nového pokoje vyšlo najevo, že přeci jenom nějakou komodu/prádelník budeme potřebovat. Trochu jsme se rozkoukali na internetu a jeli se podívat do Sconto a IKEA. Zároveň máme vedle plánované komody místo i na pracovní stůl, takže to musí rozměrově a typově sedět.

Ve Sconto nás překvapili docela pěkným designem. Zamilovala jsem se do úžasně velkého pěkného rohového stolu (rohový PC stůl Jana) a vypadalo to, že se nám k tomu vejde i ohromná komoda (komoda Filip KX6). Jen jsme to museli doma ještě proměřit, roli tam budou hrát milimetry. Vše jsme si poznamenali a vyjeli ještě do Ikey, co kdyby tam měli něco pěkného. No nic moc. Naše původní komoda se mi velikostně líbila, ale mají ji jen v hloupé bílé :-/ a na rozdíl ode mě se Vláďovi nelíbí hluboké šuplíky, což mě jo. Takže vyhrálo Sconto.

Sconto – testuji rohový stůl Jana

Vláďa to hned objednal i s dovozem a čekali jsme. … Když jsme čekali již 10 dní, tak jsem jim psala e-mail, jak to s tím jako bude. Vzápětí jsem jim i volala, ale většinou jsem se dostala na 4.-11. místo v pořadí. Naštěstí jel jeden víkend Vláďa zrovna kolem, tak se tam šel osobně zeptat. Evidentně byl problém v komunikaci mezi Scontem a jejich dopravcem. Zásilku měli skladem, tak si Vláďa nechal zaplatit dopravu zpět a naložil to. Pochvaloval si, jak je to pořádné dřevo, když to váží „tunu“. Doma už ale neměl sílu (a vozík) to v jednom kuse vyndat, takže to do ložnice nanosil po prkýnkách :-).

Složit stůl, to ještě šlo, i když z toho jejich návodu bych to já asi nedala. Zlaté návody od Ikey. S jejich šuplíčkem už to bylo horší. Ten zbyl na mě … no díky pár dobře mířeným hřebíkům to teď drží.

Tady vzadu to držela pohromadě asi jen barva.
Ale s Máťou jsme si poradili. Ještě že jsme u komody použili méně hřebíčků, než bylo v návodu, a nějaké nám tedy zbyly.

Ale komoda! …. no ty ****. Návod byl o poznání jasnější. Otrava byla, že se většina kusů spojuje špuntíkama a lepí se. Zadní deska se zase naopak připevňuje hřebíčky. Takže my s Máťou pořád jen lepili a zatloukali. Ale zvládli jsme to. V návodu je čas montáže ve dvou na dvě hodiny, já to tedy sama dělala asi trochu déle nadvakrát. A pak už stála … velká 77 x 117 x 49 cm.

Tadá – stojí a drží.

A pak to Vláďa komentoval slovy „tak toho jsem se přesně bál“. Aniž jsem si to uvědomila, nakonec jsme vlastně objednali jinou komodu (komoda Komet 5), než kterou jsme si ve Sconto prohlíželi. Tato se na obrázku a dle parametrů zdála o něco větší, než naše vyhlídlá KX6. Ale, a to Vláďa říkal při prohlížení obrázků, doufejme, že šuplíky dobře dosednou na přední stěnu (je to bezmadlová komoda), aby se neprášilo do šuplíčků. A … netěsní to – mezi šuplíkem a přední stěnou je 9 mm prostor.

Zavřené, přesto netěsnící, šuplíky :-/

Jak tohle může někdo navrhnout! Už při stavění jsem si občas říkala „zlatá IKEA“. No což. Vláďa hned druhý den koupil těsnění, to se vyřeší. Začala jsem komodu zabydlovat – ručníky, povlečení, a tak. A tu jsem si všimla dalšího nedostatku této parádní komody – mrtvý prostor – šuplíky nejsou rozhodně tak hluboké, jak by se podle vnějšího čela šuplíku zdálo.

9 mm které šuplík neuzavře, a cca 15 cm, které sice patří tomuto šuplíku, ale nic se tam nedá dát. Takže z 117 cm vysoké komody se dá ve skutečnosti využít jen 60 cm.

A vrchol dne – po několika dnech, kdy si na komodu zvykám (ale stejně půjde z domu … nechcete někdo?), jsem otevřela šuplík, že do něj dám vyprané ručníky – a přední strana šuplíku se vyrvala a zůstala mi v ruce (tedy nezůstala, bolestivě skončila na mém palci u nohy). Jojo, přední stěna drží na 4 lepených špuntíkách. Chce to holt lépe přilepit. Ale stejně. Úplně hloupý systém.

Tak teď nevím, jestli ta druhá komoda bude lepší. Pokud bude mít šuplíky podobným stylem, tak na to budu nadávat tak jako tak.

1 komentář

  1. No tý jo – osobně si myslím, že tohle je na reklamaci a dohadování se ne s prodejcem, ale výrobcem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *