Látkový obal na knihu

Díky rouškám jsem v březnu opět oprášila šicí stroj a ačkoli nejsem případ, který by našil stovky či tisíce roušek (myslím, že jich bylo tak do dvaceti), i tak jsem z odvedené práce měla radost a nenápadně jsem pokukovala po něčem dalším, co bych si vyzkoušela. Když totiž navíc zjistíte, jak se na stroji třeba zapošívá, tak to jde hned lépe od ruky.

Látkový obal na knihu byl tak další na řadě. Již dlouho mám jeden kupovaný, ale některé knihy do toho nepasují, popřípadě mívám načnuto více knih. Nadchnul mě oboustranný „rostoucí“ obal. Ale na mé mini-paperbacky to není úplně ono. Pak přišly roušky … a pak jsem si konečně od Amazonu objednala knížku, na kterou jsem si dělala zálusk již od Vánoc. Od návratu ze Švýcarska kupuji pouze studijní literaturu, na vše ostattní si můžeme v klidu zajít do knihovny. No a u studijních knih si většinou potřebuji dělat poznámky, či si zvýrazňovat pasáže. A nosit po kapsách zvýrazňovač, či lepítka mi prostě nejde. A když si to neoznačím, jako bych to nepřečetla. Takže plán byl jasný – chce to obal na knihu i s kapsičkami na pomůcky. Po chvíli dumání jsem se nechala inspirovat na internetu. A došla k závěru, že nutně potřebuji:

  1. Vnější kapsu na tužku (původně jsem uvažovala o suchém zipu, ale nakonec zvítězil zip klasický),
  2. několikero vnitřních kapes na poznámkové papírky (již bez zavírání),
  3. integrovanou záložku,
  4. integrovanou gumu, která by držela knihu zavřenou,
  5. a navíc jsem si pro tentokrát řekla, že nepotřebuji, aby byl obal oboustranný.

Úplně na začátku jsem si byla jistá, že to nechci dělat, jako je to zde. Tak nadějně to začalo, ale vadí mi ta ohlá část, u hřbetu. Takže mě zaujala tato verze. Pak už jen chybělo promyslet kapsičky. To jsem okoukala zde. Jak na všívání zipu jsem se naučila zde. A záložka s gumou byla z úplně prvního videa, které jsem okoukala; já jen gumu nepoužívám na regulaci velikosti obalu, ale jako zpevnění desek; drží to knihu zavřenou.

No co vám budu povídat, zabralo mi to celé odpoledne. Ale byla to rovnou i příležitost vyzkoušet pár fungl nových věcí jako je: řezací podložka a kolečko, magnetický jehelníček a cvakačky. A nejlepší na tom je, že se to nakonec povedlo, ba co víc – kniha se do obalu i krásně vejde 😀

Do přední vnější kapsy se vejde bloček A5 či několikero tužek, případně mobil či kapesníčky.
Integrovaná záložka – ta jen tak nevypadne.
Na obou chlopních jsou vnitřní kapsy, vlevo svislá, vpravo jsou tři malé s horizontálním vstupem od vazby.
Guma, která drží knihu bezpečně zavřenou.

A co bude následovat? Tak například:

  • Kapsář na sponky, gumičky, čelenky, apod., viz zde.
  • Minikapsičky / miniobaly.
  • Kraťasy (úplet). Již jsem docela úspěšně jedny zvládla pro Eli, tak ještě pro Matyho.
  • Kraťasy (plátěné). Také jich již mám pár za sebou. Velikosti ještě tak úplně nevycházejí (Maty to má spíše jako 3/4 kalhoty), ale děti je nosí, tak asi ok.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *