Únorový pelmel

… aneb, co na mě kde vykouklo za reklamy.

Investování

Různé

  • Český svaz ochránců přírody
  • Jak odpudit kočky – vadí mi, že nám kočky ze širokého okolí chodí kadit na zahradu, tak přemýšlím, jak nenásilně je od zahradi odpudit. Jako oboustranně nejlepší mi přijde zasadit rozstliny, které kočky nemají moc rády – routa vonná, citronella, levandule. Zajímavý je též kávový lógr, který funguje i jakou mulč. Takže ten již nesypu na kompost, ale v okruhu pár metrů kolem krmítek – trávě to prospěje (třeba) a ptáčky hledající na zemi zrní snad ochrání. … Na druhou stranu – děti si se sousedovic kočkou rády hrají a je to pro ně velká zábava.
  • Vango Beat 450 XL – stan, kerý jsem si na výstavě stanů na konci léta 2019 vyhlédla. Konečně se dostáváme k tomu si o něm doma promluvit. Tak uvidíme.
  • Z jiného soudku – slepičí dvířka – která slepice samy ráno pustí ven a večer za nimi samy zase zavřou 😀 (to se nám bude hodit, až jednou budeme mít tu mikrofarmu :-D)
  • Ten pocit, když s napětím hltáte poslední 5. díl pětidílné ságy (Mycelium) a pak zjistíte, ze to má ještě díl 6.!

Dům a zahrada

Naučné/škola

3 komentářů

  1. Muchovník nádherně kvete. Měli ho u sousedů.
    Já naopak potřebuji na naší zahradu kočky přilákat. Začínají se objevovat myšky a žádnou kočku teď nemáme. 😉

  2. Kytkám moc nevěřím, ale většina je hezká, proč ne. Jinak určitě nehladit, a plašit, to pomáhá nejvíc. Psí lejno je hnus, ale kočičí – na to nemám slov. nebo jim tam udělat záchod a zkusit je na něj naučit a pravidelně vyhazovat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *