Loro Parque

Neděle 25.9.2011

Náš první den na Tenerife. Dle předpovědi měl být tento den nejstudenější z celého našeho pobytu (což znamená, že není absolutní azuro, ale sem tam nějaký mráček, a že je jen takových 24 stupňů). Takže jsme se rozhodli moře ještě na chvíli odložit a vyrazit do cca 80 km vzdáleného Puerto de la Cruz do Loro parku (Loro parque). Cestou jsme se chtěli stavit v Los Gigantes (ve skutečnosti se toto přístavní město jmenuje Puerto de Santiago a Acantilado de Los Gigantes je asi jen jeho část, ale díky nádherným „gigantím“ útesům, je Los Gigantes na mapách vždy tím výraznějším písmem, takže pro mě to je zkrátka Los Gigantes) a zkontrolovat jak jezdí autobus do Masci a vodní taxi odtamtud zpět. Dle různých průvodců je Masca trekking tou nejlepší „procházkou“ na ostrově. Ale vyznat se v jízdním řádu na ostrově není tak lehké. A když už se v tom zorientujete, akorát zjistíte, že autobusem se tam jen tak nedostanete. Ono autobusy tam jezdí, ale ne v časech, které by nám vyhovovaly. … no koukám, že jsem z článku o Loro parku přešla do povídání o Masce. Takže zpět. … Odbočku na Los Gigantes jsme minuli a příšernými serpentinami jsme zamířili do Santiago del Teide. Vláďa si jako řidič serpentiny užíval, mě to tedy moc příjemné nebylo, ale výhled byl supr. Cestou jsme zastavili na vykuk na sopku, pak se přehoupli přes vršek hor a naskytl se nám výhled na moře na druhé straně ostrova. Zde to bylo o poznání zelenější. Asi na tom opravdu něco bude – že ačkoli se jedná o tak malý ostrov, podmínky na severním a jižním okraji jsou tak odlišné.

Výhled na sokpku Teide.
Jízda na druhou stranu ostrova.

Vzhledem k tomu, že se již blížilo polední, nikde u pobřeží jsme se zbytečně nezdržovali a zamířili dle značení do Loro parku. Parkoviště, jak jinak, bylo touto dobou již narvané k prasknutí, takže nás obsluha nasměrovala na další provizorní parkovací zónu. A mohli jsme vejít.
Tento park se chlubí největším „výběhem“ pro tučňáky, jednoroční, zde narozenou, kosatkou, show s delfíny, velkým areálem s orchidejemi a dalším.
Tučňáci ve svém supr výběhu.
Hned na vstupu jsme byli nuceni se nechat vyfotit s papoušky (fotku si na odchodu můžete za poplatek 6 euro koupit na památku). Dále jsme již pokračovali dle mapky a časových rozvrhů jednotlivých show. Plán byl jasný – chceme vidět kosatky, lachtany, delfíny a pak na co zbude čas. No nebylo to jednoduché to vše stihnout, ale bylo to supr. Jak kosatky, tak delfíni a tuleni měli se svými cvičiteli připravená úžasná představení. Skoky, cákání na publikum (proč se asi u vchodu prodávaly ty pláštěnky?), hra s míči, proskoky kruhy, a mnoho dalšího. To se nedá moc dobře popsat. To musíte vidět.

Kromě těchto speciálních show, je k vidění i, prý, největší přehlídka papoušků (na světě). I papouščí show jsme viděli. Až na to, že pořád tak křičí, to bylo krásně nacvičené.
Po celém parku nechybí místa na občerstvení. Vybrat si snad musel každý. Následoval lenochod, orchideje, a akvárium. Akvárium byl svět sám pro sebe. Bylo to ohromné. Nemohl chybět průhledný tunel ve žraločím akváriu, mořští koníci, medúzy, rejnoci, a další a další. Nakonec přišlo „tree top“ … zde jste se po chodníčcích a žebřících dostali až do korun stromů, kde se volně proletovali kolem vás papoušci, krmili se připravenými semínky, a tak.
V této úžasné Zoo jsme tak strávili dobrých pět hodin. Pomalu se již šeřilo. Na vyhlídkovou cestu domů po pobřeží nebylo ani pomyšlení. Místo toho jsme se šli projít na místní pláž a pokukovali po něčem, kde se navečeřet. Nakonec jsme skončili v uličce plné restaurací v jedné náhodně vybrané. A neprohloupili jsme. Vláďa si dal jídlo dne (nějakou platýzovitou rybu se sépiovými špagetami a krabí omáčkou), já si dala mečouna.
Cestu domů jsme zvolili dle rady naší paní domácí – po dálnici. Sice to na mapě vypadá dál, ale mělo by to být rychlejší …. když vás GPS a navigátor navigují dobře … No což, co by byla dovolená bez trochu toho bloudění, ne? Pravda, v cizí zemi v deset večer, obzvlášť když tady je o tolik větší tma …. Ale nakonec i přes GPS a mou navigaci jsme se domů dostali v pořádku kousek po jedenácté.
Už se těšíme na další odpočinkový den. A ten bude! Nenechali jsme si totiž utéct tzv. „Twin tickets“ – dva lístky v jednom. Za lepší cenu si koupíte vstup do Loro parku a do Siam parku (aquapark u Adeje). Takže bylo již teď jasné, kam druhý den zamíříme.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *