Září 2019 (I)

V září začala Elišce škola, dětem dorazily kartičky pojištěnců (nevím proč mě ne, když jsme to vyřizovala vše v jeden den), dolaďujeme školní výbavu (ne vždy jsme správně pochopili, co se pod kterým názvem skrývá), byla jsem na mých prvních třídních schůzkách (+jedny v němčině jen pro děti z té lepší německé skupiny), s Matym jsem si projezdili Kobylisy křížem krážem autobusem tramvají i metrem, okoukli jsme trhy na Ládví (a burčák!). Zúčastnila jsem se investorské konference, Vláďa oprášil mapník a jel na MTBO závody. Udělali jsme si s Vláďou vlakový výlet do Brna podívat se na nábytek Aldo. Po předchozích návštěvách IKEA, Asko, Sconto, Kika a nyní Aldo jsme dospěli k závěru, že si nábytek musíme nechat udělat na míru, protože všude bylo něco ne tak úplně, jak jsme to my chtěli. Byla jsem na „sousedské párty“ – jednou za rok se všichni sousedi z naší ulice sejdou na posezení uprostřed ulice, pije se, hraje se, povídá se a seznamuje se. Poznala jsem tak několik našich sousedů a k mému překvapení tu je i hodně dětí, i ve věku našich dětí. Řešíme německou TV.

Slavnostní otevření zahrady ve Střešovickém Oříšku – zatímco já mířila na třídní schůzky (trvaly 2h a 15 m), děda Jirka vzal Eli s Matym do Oříšku, kde si užili parádní odpoledne plné aktivit. Potkali se i s babi Janou.

Elišce se v družině líbí natolik, že je naprdlá, když ji vyzvednu po obědě. Rozhodla jsem, že bude chodit do družiny út – čt, kdy má také kroužky, na které je vodí z družiny. Zatímco v pondělí budeme něco podnikat společně s Matym, v pátek odpo mám pak volno jen pro ni, takže můžeme chodit třeba do bazénu (Šutku nemáme daleko).

Za deštivého dopoledne jsme zjistili, že Ládví nám svojí nabídkou obchodů docela vystačí. Je tam parádní malinké, ale zásobené papírnictví, domácí potřeby, kde naleznete vše od rozličovačů na klíče, dřevěné misky, lapače na vosy, přes sádru, barvy, pečící potřeby k mopům a podobně. Přesně takový obchod mi ve Švýcarsku hrozně chyběl. A ty ceny! Za hubičku (poloviční než v Bauhausu). Do Bauhausu jsme si udělali výlet jednu neděli – pěšky, naučnou stezkou mezi poli spojující Dolní a Nové Chabry. V Nových Chabrech je dokonce takový „vitaparkur“ – trať , kde jsou různé zastavení s posilovacími stroji. Bauhaus je za hnusného počasí dobrá procházka. ale něco tam najít … navíc mají často špatně cenovky, což je otrava, protože je zkrátka cena, za kterou si to koupíte a cena, za kterou si to nekoupíte. … zpět k těm Ládvím (?) – Matymu jsem sehnala bačkůrky v BotaBota a ještě jsme zvládli nakoupit v Albertu, abychom se nemuseli cestou zastavovat ještě v Bille. Pak do metra, a na autobus. A měli jsme toho dost. Tedy děti evidentně ne, protože pak ještě na zahradě běhaly, takže jsem ještě sbalila tříděný odpad a v lehkém dešti jsme vyrazili ke kontejnerům.

Skřivánek si dává s překladem načas. Sice jsem řekla, že nepospíchám, ale nejprve mi nechají zaplatit zálohovou fakturu, pak pár dní klid, a pak teprve doplatek, kdy se dostali k tomu pečlivě spočítat všechna slova (platí se od slova). A až po zaplacení této částky se pustí do překladu, na který mají zase tak tři dny. Doufám, že jsem na žádný papír nezapomněla. Ale překlad stačí pracovnímu úřadu na Praze 6 jen obyčejný, takže to je výrazně levnější, než když jsme dříve nechávali dělat soudní překlad s kulatým razítkem (o polovinu určitě).

Maty byl na první kontrole u pediatra – potřebovali jsme razítko na papír do jeslí. Vše ok, Maty byl parádní malý pacient. Na cestě domů, pěšky jednu zastávku, jsme nasbírali celý pytel odpadků – Maty mi vždy ukázal a já s rukavicí sbírala 🙂 Holt, jaké si to uděláš, takové to máš. Na závěr jsem jště posbírala papírky a sklo na hřišti a už jsme si mohli hřiště užívat sami pro sebe.

Co plánujeme dál?:

Úklid Čimického Háje. Ještě jsme v lesíku nebyli, ale tohle mi přijde jako dobrá akce. Jen za cestu od Matyho doktora domů (jedna zastávka autobusu), jsme nasbírali pytel odpadků. Já nechci chodit na autobus smetištěm, takže tohle bude naše pravidelná aktivita. Třeba se někdo přidá. A třeba lidé přestanou házet odpadky na zem (?). Zářijový termín by snad měl být 21.

Sázíme lesy 19.10.19. Tohle zní také jako super akce, kde se navíc děti budou moci (zábavnou) formou dozvědět něco víc o lese.

For Toys v Letňanech. 17.-20.10.19

1 komentář

  1. To odpoledne v Oříšku (otevření zahrady pod starou lípou) byla přítomna nejen babi Jana, ale i teta Alenka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *