Září 4. týden

Neděle – V neděli jsme děti nechali babi J v Káraným (měla tam i Ráďu) a jeli jsme opět oblíbené kolečko (OBI, Kika, apod.).

Pondělí – Odpoledne jsme vzali babi J. do ZOO. Já mám již odminula celoroční legitku, Maty to má zatím zadarmo a Eli to měla jen za 50 Kč (levné pondělí :-)). Zůstali jsme jen dole. Mě se klasicky nejvíc líbili Gaviálové. Ale objevili jsme poprvé i opičí ostrov. Guarézy byly úplně blizoučko. Maty klasicky usnul až na cestě domů, takže byl večer vzhůru snad do desíti.

Úterý – Eli začíná team building s její první třídou v Toulcově dvoře. I s přespáním. Fakt mazec něco takového s tak malými dětmi, které se ještě neznají. Ale což, to je účel akce – se seznámit. S Matym jsme šli odpoledne na hřiště, já ve sklepě vylovila TRX a na hřišti jsem si našla dobrý strom, kam to připevnit, takže jsem po cca 2 měsících zase trošku cvičila (ad druhý den cítila každičký sval).

Středa – Maty má volno, takže spíme, co to jde (což znamená cca do sedmi). Došel nám chleba, takže si na výlet nemůžeme udělat ani sendvič. No což, já mám svojí manu, Matymu beru šunku a sýr s tím, že cestou rohlíky koupím :-). A jako záchranu beru dvě hrušky, jablko a sušenky. Jedeme totiž do Království železnic na Smíchov. Původně jsem chtěla na Harfu na dinosaury, ale celé dopoledne pršelo a dinosauři jsou venkovní expozice, takže jsem změnila plány. Cesta nebyla tak hrozná. A Maty byl ve svém živlu. Lítal podél vitrín a sledoval jedoucí mašinky jak blázen. Na závěr jsme objevili i hřišťátko, takže to byla pohoda. Horší bylo, že Maty po pár zastávkách v metru cestou domů usnul, takže jsem ho pak až do Eliščiny školy musela nést.

Čtvrtek – Maty je poprvé v jeslích nejen s obědem, ale i se spaním a odpoledním programem. Jak je zvyklý ze Švýcarska, ve školce (jeslích) se mu moc líbí. I když hlavní „teta“ mi přijde taková divná. Ale Maty si zatím nestěžuje.

V pátek jsme se s Eli jely podívat po koloběžce do OC Krakov. Obchodní dům mě mile překvapil, nabídka koloběžek ve Sportissimo už ne.

Sobota – svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi byla parádní. Na chatě jsme večer ještě zasadili dvě borůvky a jeli jsme domů. V neděli jsme od rána makali – připevnit garnýž, Vláďa si hrál s domácí innternetovou sítí, praní, … a na oběd dorazil Martin s Evou a Ráďou. Společně jsme pak šli okouknout parádní hřiště do Nových Chabrů a večer už byla takový líný.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *