Prosinec 2020

Tak nejprve to nejdůležitější – Vánoce. Vánoční stromeček máme již od půlky listopadu, děti natěšené, jak nidky 🙂 V pátek po škole, kvůli PSU odpadá Elišce krav maga, což se zrovna hodí – jedeme s ní na test, abychom měli jistotu, že na Vánoce k babičkám nic nepřitáhneme (měli 14 dní před tíme „nerizikový“ kontakt, tak jistota je jistota. Vybrali jsme si stan na parkovišti u bazénu Šutka (drive-in). Objednaný čas je orientační – před námi fronta aut a prostě se čeká. Nakonec to bylo čekání na hodinu, ale lepší čekat v autě, než někde v chumlu dalších nemocných.

No a jaké je naše překvapení, když nám za 25 h přišlo, že je Eli pozitivní. Takže Vánoční návštěvy odpískáváme a uzavíráme se na 10 dní domů. 24.12. dopoledne nám babičky a dědové dovezli zásoby jídla (vše již bylo předpřipraveno na náš příjezd, tak co s tím jídlem, že?) .. (a dárky … pšššt), děláme si s patřičným odstupem společnou fotku a jdeme pokračovat v pohádkách. Těch jsme letos stihli požehnaně. Osobně se mi obě nové pohádky, které jsme viděli (O vánoční hvězdě a O léčivé vodě), náramně líbily. Odkoukali jsme i takové, jako Sedmero krkavců (2015) či Nekonečný příběh (1984) … nutno podotknout, že po všech těch pohádkách m máme teď dost okousané polštáře :-).

Štědrovečerní nadílka to je příběh sám o sobě. Ještě jsme plně nepronikli do tajů všeho – například programovatelný vláček Intelino se ještě pořádně nepředvedl.

V sobotu před začátkem školy jsme pro jistotu zkontrolovali seznam domácích úkolů (dle slov Elišky žádné neměli) … no, nebylo to tak hrozné. My se převážně soustředili na čtení a to jsme opravdu skoro každý den dodrželi, jak česky, tak německy (Eli přečetla celou vypůjčenou knížku a zodpověděla i 6 stran otázek). Jak pokračuje projekt „čtenářského mostu“ se můžete podívat zde. Za každých 6 přečtených stran se dětem na trase přičte 1 m. Cíl je propojit Prahu s Hamburkem.

Poté, co nám skončila karanténa jsme mohli opožděně objet návštěvy. Děti se na babičky už moc těšily. Nakonec jsme si to užili. Takže nejen že jsme poprvé byli „sami“ na Štědrý den, ale také jsme poprvé slavili Silvestra na chatě. No a Vláďa pak 1.1. ve 13 h nechyběl s ostatními místními otužilci v Jizeře. A Maty, když to všechno viděl, to také chtěl zkusit – šel tam po kotníky a bylo vidět, že to je fakt studené.

A toť k Vánocům vše. Teď už jen střípky:

 • Tak asi od půlky listopadu se mi nedaří přihlásit do palikace Revolut (taková banka a směnárna v kapse), což je trochu naprd, když chcete zrovna měnit pěníze. No a dnes koukám (8.12.20), že snad konečně bude i webové rozhranní. Takže jsem se na několikátý pokus konečně dostala ke svým pěnzům.
 • Dali jsme si outdoorovou hru na Petříně a orenťák u Říčan.
 • V Chabrech nám nasněžilo, za noc víc, než za celou loňskou zimu (tzn, asi 5 cm) a dětská hrabla končeně přišla ke slovu. Během dvou dnů to sice zase bylo pryč , ale což.
 • Zdolali jsme Milešovku!
 • Problematika online pohlednice.
 • Sice již otevřeli obchody (bylo to jen na pár dní, ale stihli jsme to – dětské boty prostě online nekupuji), ale stejně dělám většinu objednávek online (všechno to, co si člověk nemusí zkoušet). A co mě vždycky naštve, že buď po registraci, nebo po první objednávce, dostanete slevový kód. Většinou má nějakou minimální trvanlivost, takže buď nemám vlastně šanci ho u další objednávky využít, nebo dělám objdenávku ihned během registrace a super čupr uvítací kód prostě přijde až po mé objednávce. Naposledy u Tchibo, a to jsem si ten meil po registraci i zkoukla, ale přišlo to pozdě. Fakt jsou ty jejich kódíčky akorát tak k vzteku. Nebo takové to … „při kumulativní útratě 20 000 dostáváte 5% slevu na další nákupy“. Takže já využívám akorát tak poštovné zdarma při dosažení určité částky … případně se se sousedkami na poštovné složíme 🙂
 • I přes Eliščinu karanténu, jsem v prosinci nachodila 140 km, což je na mě dobré, když vezmu, že cca 30 km nachodím jen do školky 🙂
 • Koukám, že mám v rozepsaných příspěvcích přes 20 nedodělaných, tak je budu postupně dodělávat či mazat 🙂
 • Zjistila jsem, že Vláďův telefon má u foťáku super funkci na parádní portréty. Jen kdyby to uměl Vláďa používat. A zhodnotili jsme, že můj telefon, dělá fotky v porovnání s Vláďovým (případně nějakým ještě novějším) vlastně dost mizerné, tak je asi čas po skoro 4 letech opět upgradovat. Ale stejně, recenze jsou vždy takové sosolala. Něco ve smyslu, že přecházet ze Samsung Galaxy S10 na S20 nemá cenu … já bych ale přecházela z S7, takže to je zase jiná situace. No ale na konci ledna má vyjít navíc S21, tak těžko říct, kterou verzi zvolit.
 • Už mi skončila rodičovská :-/ … tak jsem volně přešla na ženu v domácnosti. Ono až za chvíli zase přejdeme na online výuku (i když to vypadá, že ty druhé třídy budou smět do školy chodit), tak on se ten „volný čas“ bude hodit. Jinak online pokračuji já.
 • Shrnutí našich zahradnických snah v roce 2020 je zde.
 • Jako nástupce sportovní aplikace Endomondo, které na konci prosince 2020 končí, jsem si nakonec zvolila MapMyRun.

2 komentářů

 1. Jseš dobrá, že to takhle hezky umíš shrnout. My jen ústně – taky jsme si vánoce užili! jen mne napadlo, když jsi žena v domácnosti, jak je to s případným ošetřovným … jen tak pro jistotu, já myslím, že maloše nechají do školy chodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *