Září 2020

Tak šiji nové roušky, teď mám nastřiháno na si 15 dalších, na jaře jsme je moc neužili, když jsme byli jen doma nebo na zahradě. Elišce jsem ke kočičkovým rouškám ušila i sukni.

Na poslední chvíli opět zrušili zájezd do Německa. Německo dalo ČR na červenou listinu tři dny před jejich odjezdem. Smůla. Tak to mělo být nahrazeno projektem ve škole. A den před konáním zase onemocněla němčinářka. Tak to potom doženou během německého kroužku někdy později.

Byli jsme opět na Kukuřičácích. Máťa moc chtěl jít podruhé, Eli se moc nechtělo. Ale máme to vlastně po cestě ze školy. Vždy je to baví tak 20 minut, pak začínají remcat. Ale v září už bylo vstupné se slevou a naopak kukuřice byla oproti minule dvojnásobná, takže to bylo super bloudění. Opět jsme nenašli všechna písmenka, ale děti tajenku i tak uhodly.

Výstava For Garden v Letňanech, na kterou jsem se již dva měsíce těšila, stála za prd. K dispozici byla půlka jednoho pavilonu, navíc v tom byly i dřevostavby. Jediné zajímavé byly plastové sklepy od firmy Kolomäki, zelené samozavlažovací stěny od firmy Meandr, burčák a softshellové kalhoty. Bída. Chtěla jsem se podívat na zavlažovací systémy, na pergoly, apod. a to tu vůbec nebylo. Ještě ve venkovní expozici byla spousta keříků, bylinek, trvalek a tak dále, ze kterých mě zaujal angínovník a beztrné maliny.

Absolvovala jsem nedělní celodenní kurz Úvod do datové analýzy od Czechitas. Náplní bylo SQL a Tableau. Takže trochu nevím, v čem se tento kurz lišil od kurzu SQL. Trochu mi chyběl nějaký „detailnější“ rozbor, co že to vlastně datový analytik dělá, jak s tím souvisí statistika, apod. Takže ne že by to byly vyloženě vyhozené peníze, ale čekala jsem od toho víc, než jen úvod do SQl, to bych si jinak dala „úvod do SQL“, že ano. Ale na jejich stránkách se objevil pěkný přehled jednotlivých IT pozic, takže si člověk může udělat představu, co co obnáší.

Začala mi Krav maga. Přihlásila jsem se díky tomu, že mě nevzali na tříměsíční kurz Digitální akademie: data (článek zde). No a už, když začala na krav magu chodit Eli, jsem si říkala, že bych také chtěla chodit (jako pokračování mého SKEMA kurzu ze Švýcarska), ale časově by se to s datovým kurzem nestíhalo. Takhle bylo rozhodnuto. Mám za sebou první dvě hodiny a je to hukot. Všichni (je nás 13) jsme dobře motivovaní a trenér (nejmladší z nás 🙂 ) nás chválí, že oproti jiné skupině nám to fakt jde. No včera jsme trénovali obranu před fackou 🙂 a mám z toho úplně necitlivá předloktí. Ale člověk se pěkně vybije.

S Matym a Eli jsme si po škole zajeli do ZOO (nezapomněla jsem ani na symbolickou slevu s Lítačkou). Aby Eli nemusela nosit aktovku, půjčili jsme si vozík a bágly tam naházeli. Nakonec ve vozíku skončil i Máťa. Tentokrát jsme si prošli spodek (želvy, lvy, jaguáry, kočky) a kolem plameňáků zase zpět. Za celý den dnes počítadlo návštěvníků ukazovalo ani ne 1800 návštěvníků (odcházeli jsme v půl páté). V létě v sobotu bylo už v 10 h ráno 3000 návštěvníků uvnitř! Klasicky jsme dnes uvnitř strávili něco málo přes dvě hodinky a to stačilo. Maty v autobusu, tradičně, usnul.

Po dlouhé době jsme zašli do Mořského světa v Holešovicích. Sice to je největší akvárium v ČR (?), ale když to srovnám s tím ve Valencii, tak pořád mini-pidi. Ale pro děti dobrý i tak, něco většího by nevydržely. Koupili jsme si i krmení, takže to mohly hodit piraním 🙂 Neobjevili jsme mořské koníky, asi tu nejsou, ale ježovky byly super. A také korálové útesy a „Nemo“ (Klaun očkatý) a „Dory“ (Bodlok Pestrý) se dětem líbily. Mě se líbil jedovatý Perutýn. Nechyběly ani Trnuchy (rejnoci) a žraloci. Navíc byla ještě akce na Slevomatu, tak jsme to měli levnější (protože běžnou cena 350 Kč pro dospělého a 200 Kč za díte se mi úplně dávat nechtělo).

No a nakonec jsme oslavili můj svátek (ještě, než „Michalu“ dali před cca třemi lety oficiálně do kalendáře, jsem to klasicky slavila na „Michala“ a toho se i nadále držím 🙂 ). … A ve volných chvílích koukám online na kurz „automated software testing with python“. Autor vypadá jako Harry Potter 🙂

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *