Přechod z gmailu na gmail

Když jsem tento článek začala kdysi psát, začínalo to slovy: „Myslím, že po 5 letech manželství …“, No a než jsem ho stihla publikovat, tak musím začátek trochu poupravit (ne! není tam nic o rozvodu!): „Myslím, že po 8 letech manželství …“, nastal konečně čas, abych se přesunula ze svého starého e-mailu „za svobodna“ na můj nový e-meil „vdaná“ :-), který již několik let (možná už od svatby) mám v záloze. Ale nechci jen starý zahodit a začít používat nový (vždyť si stále držím i své dva e-maily, které jsem si založila, za pomoci kamaráda, někdy v 15 letech 🙂 ). Ten starý má spoustu vychytaných nastavení a filtrů, které tedy rozhodně nehodlám znovu ručně nastavovat. Naštěstí gmail by mohl nějak umět tento přechod a nastavení předělat, jen jde o to najít ten správný návod a zkusit to 🙂

Jeden návod je třeba zde. Takže jdeme na to. … A pak právě byla ta tříletá pauza, kdy se mi do toho „a jdeme na to“ nechtělo. Google to tak trochu vyřešil za mě. Jaksi jsem se začala blížit k limitu kapacity schránky. Takže přesouvání obsahu teď nepřipadá v úvahu. Jak jednoduché. Něco, čemu jsem se minule tak vehementně bránila (tedy muset nastavovat všechny filtry a složky znovu) vidím teď naopak jako výhodu, udělat si v tom z gruntu pořádek. A ve výsledku to není tak špatné. Spoustu věcí mažu automaticky, něco přesouvám ručně, na něco tvořím filtry, něco rovnou přepošlu Vláďovi a dál se o to nestarám. A hodně se snažím odhlašovat se z Newslettrů, ale občas tam jen je, že si to mám zrušit ve svém účtu. Co já vím, kde to je? A tak to mažu dál.

Zároveň jsem přenastavila všechny své ostatní emailové adresy, aby se vše přeposílalo (bez ukládání) a odpovídám již jen z nového. A navíc! V telefonu mohu mít nastavené najednou oba gmaily, takže není problém vyhledávat ve starém meilu a psát v novém. Geniální. Už i kalendář se mi podařilo udělat tak, abych vkládala do nového, ale aby se mi zobrazovala data ze starého. Teď už mám zase na pár let, než se mi opět zaplní schránka, pokoj.

Jo a kdo byste mi chtěl napsat, tak buď zde komentujte, nebo vlevo mám uvedený meil.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *