Tipy na výlety – Švýcarsko

Následující tipy na výlety již asi nestihneme zrealizovat. Takže je dávám pryč z naší stánky tipů na výlety a nechám je v tomto příspěvku zapadnout někam do historie. Ale věřím, že se ještě do Švýcarska jako turisté podíváme, až budou děti větší 🙂

Curych a Švýcarsko

Kidz4fun

Swiss family fun

MomsTotsZurich

AnyWorkingMom

  • 25 tipů co s dětmi v Curychu, když prší – z tohoto seznamu jsme vyzkoušely už několikrát paleontologické muzeum („muzeum s vycpanými zvířaty“, vstup zadarmo), Kindercity Volketswil (indoor hřiště, Jon tam slavil 5. narozeniny), Trampolino (indoor hřiště, kde slavila 4. narozeniny Jůlinka), Muzeum tramvají (tam se Elišce nejvíc líbily dřevěné koleje, které máme samozřejmě doma), Muzeum dinosaurů Aathal (tady jsme s Eli byly již několikrát).

Zuerich.com

MomInZurich

  • Kam s dětmi za ošklivého počasí (10 cílů) – tady bych zmínila Technoramu (Technické muzeum) ve Winterthuru, kde jsme kdysi byli sami s Vláďou, ale Eli by se to už taky mohlo líbit. Dopravní muzeum v Luzernu – tam jsme se s Eli zrovna byly (jako 2018) podívat a je to ohromné. Každý si tam něco najde (doporučuji koupit lístky předem přes internet). Curyšská ZOO – po malé odmlce máme opět celoroční vstupenku, která se vyplatí, když ZOO navštívíte cca 5x za rok. Když byla Eli malá, leckdy jsme tam zašly jen na WC, palačinky a umělé tučňáky. Můžeme si to tak v pohodě užít (třeba jenom opice, jenom ryby, jenom deštný prales) a nemusíme se honit po celé ZOO, která je dost velká a vše si prohlídnout dá zabrat. Zajímavě zní Park im Gruene (https://www.parkimgruene.ch/de.html), ale není to úplně Curych (nevím, jestli bych tam jela jen tak odpoledne po školce).

GZ

  • Gemainschaftzentren Zurich (společenská centra) – snad každá čtvrť v Curychu jedno má. Lze tam často najít kavárnu, hřiště (indoor), jazykové a sportovní kurzy, aktivity pro děti (zpívání, malování), které se platí od hodiny nikoli na semestry či pololetí, což je fajn, protože děti bývají každý druhý týden nemocné

Kreis Kids – soubor různých aktivity pro děti. Možno vyhledávat podle místa bydliště a věku dítěte.

KiKuKa – Kinder Kultur Kalender Zürich – kulturní přehled, vhodné pro děti

Cannarozzi blog – rychlý přehled možných aktivit pro děti, kam vyrazit na výlet, atd.

Swissmom (vše pro mámu)

Plavecké bazény a koupaliště

  • Freibäder in Zürich
  • Kryté bazény – Oerlikon je moje srdeční záležitost. Byl to první bazén, do kterého jsem po příjezdu do Švýcarska zašla a hned si koupila celoroční permici, která byla cenově srovnatelná s Podolím v Praze. Kvalitou to ovšem bylo lepší. Krásná velká světlá padesátka.
  • Další bazén jsme vyzkoušely s Eliškou – Altstetten. Máme to pěkně z ruky. Kromě nejdelšího tobogánu v Curychu mi to zas až tak speciální nepřišlo. Ale je to přeci jenom „jen“ bazén, nikoli akvapark, takže ok. V rámci 8 CHF (to jsou všechny bazény v Curychu) tam byl i 29°C menší bazének pro děti (cca 20×10 m, 0.8 – 1.2 m hluboký), kde byly k dispozici různé plavací hračky. Od 16 h měly i děti přístup do wellness zóny, kde byla krásné teplá voda a bublinky. A nakonec jsem Eli dotáhla i ven, kde to taky může být příjemné posezení, když je venku vedro (a ne jako dnes vlažný větřík).

Kam se chystáme a co máme v hledáčku (ne jen Curych)

Kde jsme byli

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *